И НЕМАЧКИ МЕДИЈИ НАЗИВАЈУ НАШУ ЗЕМЉУ РАЈЕМ: Нижу се хвалоспеви на рачун вакцинације у Србији

Новости онлајн

07. 04. 2021. у 18:06

ШТАМПА на немачком језику наставља са хвалоспевима на рачун вакцинације у Србији.

И НЕМАЧКИ МЕДИЈИ НАЗИВАЈУ НАШУ ЗЕМЉУ РАЈЕМ: Нижу се хвалоспеви на рачун вакцинације у Србији

Фото: М.Анђела

Скоро са неверицом се дочекује то што се у Србији могу вакцинисати и туристи.

Швајцарски таблоид Блик пише да је Србија све популарнија дестинација за „вакцинални туризам“. „Понека доза им претекне у овом маратону са вакцинацијом. Драгоцене флашице нико не жели да баци. Зато је Србија отворила граница за стране, поготово са Балкана.“

- То је знак солидарности. Али у Србији вакцинишемо и Швајцарце. Могу да се пријаве - рекао је амбасадор Горан Брадић за Блик.

Бечки Винер цајтунг пише:

- На столу су четири  цепива: Фајзер, АстраЗенека, Синофарм и Спутњик. Бирај, кажу. Да ли је ово рај? Јесте, за оне који хоће да се вакцинишу. Србија је тренутно земља у којој теку мед и млеко фармације. Тамо, кажу они који су пробали, не само да можеш одмах да се вакцинишеш, него можеш и да бираш цепиво. Свеједно колико имаш година и да ли си у приоритетној групи.

Лист наводи да, осим српске заједнице, и даље слабо који Аустријанац иде до Србије да се вакцинише. „Али друкчије је у Италији“, наводи лист.

- Небројени Италијани су се преко портала српског конзулата у Милану и амбасаде у Риму пријавили за вакцинацију, преносе италијански медији.

И то иако до 30. априла нема директних летова па Италијани морају да лете преко Беча или седну у аутомобиле да би дошли до Србије.

У тексту се наводи да је Србија до сада прибавила око 3,5 милиона доза вакцине, од чега 2,5 милиона отпада на кинески Синофарм. Око 26 одсто пунолетних грађана у Србији добило је барем једну дозу.

- Цепиво Синофарма и Спутњика носи дашак будућег геополитичког утицаја земаља производње. Србији, која има тек статус кандидата за ЕУ, то је свеједно. Захваљујући вишку вакцина, вакцинише се ко год хоће - додаје Винер цајтунг.

О сличној теми пише и други бечки лист, Стандард.

- Како да смо усред Хладног рата: на Балкану се пандемија од почетка посматра као геополитичка борба. Прозападно оријентисане државе просе помоћ у Бриселу и демонстративно одбијају кинеску или руску помоћ, како би показале лојалност - наводи се у тексту.

- У Србији и проруском делу Босне Републици Српској цепиво не само да узимају са свих страна, већ бивају упрегнути у пропаганду Москве или Пекинга - наводи лист, цитирајући похвале српских званичника на рачун кинеске вакцине.

Додаје се да су земље попут Северне Македоније или Црне Горе одустале од узалудног чекања на помоћ ЕУ и сада дају било које вакцине које могу да добију.

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ЊИХОВ примарни циљ је заштита руских пограничних региона, као што је Белгород, али секундарни циљеви су заузимање Харкова, Сумија и Дњепропетровска.

26. 04. 2024. у 20:00 >> 07:55

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

АКО игде постоји "вага" за мерење снаге људског духа, колико ли би на њеној скали тежила она коју има деминер Михаило Маринковић (48), из Панчева, припадник Сектора за ванредне ситуације МУП Србије? Колико би на њен тас стало његове одважности, сталожености, потпуне концентрације..., у тренутку док је, минуле недеље у Нишу, сам прилазио неексплодираној авио-бомби тешкој 1.000 килограма која носи 430 килограма експлозива, заосталој из НАТО агресије?

27. 04. 2024. у 07:00

Коментари (5)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!