ДО ДРУГЕ ГОДИНЕ БЕЗ МОБИЛНИХ И ТАБЛЕТА: Упозорење стручњака - Екрани могу да изазову бројне проблеме са последицама

Д. Б. М.

27. 02. 2023. у 21:57

ЖИВИМО у свету у коме је технологија неизоставан део, а деца су постала мали дигитални домороци.

ДО ДРУГЕ ГОДИНЕ БЕЗ МОБИЛНИХ И ТАБЛЕТА: Упозорење стручњака - Екрани могу да изазову бројне проблеме са последицама

Фото: Shutterstock

Родитељи често не могу да их држе далеко од телевизијских и компјутерских екрана, од таблета и мобилних телефона.

Стручњаци, међутим, саветују да "нема екрана за децу пре навршене друге године живота", јер је то раздобље када мозак прави важне промене у волумену, структури и повезаности неурона.

Да би се те промене правилно одвијале, беба мора да комуницира са својом околином: да се креће, узима предмете и, пре свега, буде у контакту са стварним људима.

Екрани не само да ометају обављање ових важних активности, већ могу изазвати многобројне проблеме са дугорочним последицама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена