VESIĆ SAOPŠTIO: U Beogradu vakcinisano 40 odsto građana – Jednu dozu primilo 562.447 ljudi
ZAKLjUČNO sa jučerašnjim danom, u Beogradu je vakcinisano, odnosno bar jednu dozu vakcine primilo je 562.447 ljudi, što je 40 odsto punoletnih građana prestonice, izjavio je jutros zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
FOTO: SO Svilajnac
Drugu dozu cepiva primilo je 389.807 osoba, odnosno 27,7 odsto građana.
-To znači da je Beograd postigao svoj prvi cilj, da stignemo do 40 odsto vakcinisanih. Sledeći cilj je 50 odsto, za to nam treba još okp 140.000 vakcinisanih i očekujem da ćemo ga dostići u maju - rekao je Vesić za Tanjug na Beogradskom sajmu, gde je jutros počela vakcinacija ugostitelja, hotelijera, zaposlenih u frizerskim, kozmetičkim salonima.
Vesić je poručio da je konačni cilj 750.000 vakcinisanigh, izrazivši očekivanje da će to biti dovoljno da se vratimo potpuno normalnom životu.
- U gradu aktivno radimo na vakcinaciji - dodao je Vesić.
Preporučujemo
DA LI JE BEOGRAD SPREMAN ZA OTVARANjE KAFIĆA? Vesić objasnio - ovo su mere koje će morati da se poštuju
20. 04. 2021. u 17:14 >> 17:19
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)