LIMUN I JABUKE PO 130 DINARA: Pijace opustele zbog hladnoće, a na smanjenom broju tezgi - sezonsko voće
LEDENI dan i temperature u minusu uticale su i na smanjen broj kupaca na prestoničkim pijacama.
Foto arhiva
Većina prodavaca uopšte nije otvarala svoje tezge, a najbogatija ponuda bila je u delovima gde se prodaje voće, i to uglavnom južni plodovi. Pomorandže, mandarine i limun najpopularniji su u ovo doba godine, a za kilogram je potrebno izdvojiti i do 200 dinara.
Foto arhiva
Kilogram pomorandži je od 160 do 220 dinara, mandarina od 130 za sitnije do 180 za krupnije plodove, a limun košta od 130 do 170. Korpica kivija je 180 dinara, dok se nar i grejpfrut prodaju na komad, i to po ceni od 60 i 220 dinara. Vrednost banana je sa 170 dinara po kilogramu spala na 120, što je izazvalo oduševljenje među kupcima. Za krupnije jabuke je ipak i dalje neophodno izdvojiti do 130 dinara, dok se sitnije mogu pazariti za 70.
PRVE JAGODE
NA TEZGAMA su se pojavili i prvi plodovi jagodi, uglavnom iz uvoza, koje za pola kilograma košta do 500 dinara. Jagode se uglavnom prodaju u čašama ili malim korpicama, dok se veće količine očekuju sredinom marta.
- U ovom periodu godine cene su uvek više, jer je ovo uglavnom sve roba iz Turske. Ipak, niže cene očekuju se kad stigne roba iz Španije i Grčke - priča za "Novosti" jedan od zakupaca tezge na Bajloniju. - Trenutno limun nabavljamo iz Turske i Argentine, koji je i skuplji, pomorandže se uvoze iz Južne Afrike, mandarine su iz Turske i Hrvatske.
Prazno Bajlonijeva pijaca juče oko podneva, Foto arhiva
Od povrća na tezgama se uglavnom mogu naći krompir, crni luk, tikvice i cvekla. U ponudi su šargarepa i brokoli. Kilogram krompira je od 80 do 100 dinara, crnog luka od 60 do 80, a tikvica od 180 do 220.
Preporučujemo
RADOVI U TAKOVSKOJ DO 30. APRILA: Ukida se i drugo autobusko stajalište
08. 04. 2026. u 13:05
UPISANI SAMO NA PAPIRU: Vrtiće redovno pohađa nešto više od polovine prijavljene dece
07. 04. 2026. u 06:30
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)