NA TEZGI PRVE TREŠNJE: Pijaca na Zelenom vencu nudi veliki izbor sezonskog voća i povrća
CRVENELE su se tezge od jagoda juče na pijaci "Zeleni venac". Slatke, krupne, jagode iz raznih plastenika u zemlji i inostranstvu, pogotovu iz Grčke, prodavale su se na beogradskim pijacama, a cena im se kreće od 400 dinara po kilogramu, dok se korpica od pola kilograma mogla kupiti za 250 dinara.
Privatna arhiva
Na jednoj tezgi bilo je i trešanja, koje su se prodavale 600 dinara po kilogramu. Nakupci kažu da će one uskoro stići u većim količinama.
Kada se završi kupovina crvenih voćkica, u kese se dodaje i povrće iste boje. Na svakoj tezgi na "Zelenom vencu" može se naći svež paradajz. Sitniji, krupniji, različitih sorti, košta najmanje 250 do 400 dinara, u zavisnosti od sorte i veličine. Na tezgama se crvene i rotkvice, a cena im je različita. Koštaju od 60 do 80 dinara.
Beograđani su juče tražili i sveže zeleno povrće. Veza zelene salate kreće se u proseku od 50 do 80 dinara, dok je za kilogram krastavca potrebno 120 dinara. Kupus i tikvice mogu se kupiti po ceni od 100 dinara. Kupuje se i mladi luk, a nakupci ga prodaju po ceni od 70 dinara.
Mladi krompirići, čija je sada sezona, koštaju od 200 do 400 dinara.
Manja ponuda južnog voća
JUŽNOG voća kao što su banane, limun, kivi, mandarine ima sve manje na pijaci na Zelenom vencu. Ponuda ovog voća sredinom maja je kako kažu nakupci oskudna, jer je sve aktuelnije sezonsko voće. Za kilogram južnog voća potrebno je izdvojiti od 120 do 220 dinara.
Preporučujemo
POSTAVLjENO 5.580 KAMERA: Zabeleženi slučajevi dilovanja droge i tuče
12. 12. 2025. u 15:49
BEZ GREJANjA DEO VRAČARA: Ekipe na terenu, radijatori topli sutra ujutru
12. 12. 2025. u 15:42
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)