DANI BEOGRADA U HERCEG NOVOM: Promocija prestonice na Danima mimoze
NOVLjANI i gosti jednog od najdugovečnijih festivala na našim prostorima, Praznika mimoze u Herceg Novom, imali su prilike da uživaju u novoj kamernoj predstavi „Vodič kroz srpski mentalitet" Mome Kapora i da osete atmosferu „Beogradskog noćnog marketa" na „Danima Beograda" koje tradicionalno petu godinu priređuje Turistička organizacija Beograda.
Foto: V.V.
- Kao i prethodnih godina, velika nam je čast i zadovoljstvo da učestvujemo u manifestaciji koju organizuje Herceg Fest, posebno imajući u vidu da su iza nas dve godine kovida. Nadam se da smo Beograd dostojno predstavili Herceg Novom i čitavoj Boki i očekujemo da ćemo kao i do sada nastaviti da posećujemo jedni druge - rekao je Miodrag Popović, direktor Turističke organizacije Beograda.
Ove godine, kada Praznik mimoze obeležava svoje 53. izdanje, Beograd je predstavljen gostovanjem predstave „Vodič kroz srpski mentalitet" nastaloj u saradnji Turističke organizacije Beograda i Udruženja ljubitelja Skadarlije, po čuvenoj knjizi Mome Kapora i tekstu koji je priredila Vjera Mujović, koja za cilj ima negovanje boemskog duha Skadarlije.
Naši poznati glumci Stevan Pijale i Tašana Đorđević, u prepunoj Gradskoj kafani, svojevrsnoj kulturnoj instituciji Herceg Novog, su uz muzičku pratnju Siniše Dogana, na humoristički način dočarali tipičan srpski način života i smešne strane našeg mentaliteta. Među gostima bili su Mićo Rogović, ministar savetnik u Ambasadi Republike Srbije u Podgorici i konzul RS u Herceg Novom, Zoran Dojčinović, predstavnici Opštine Herceg Novi, Turističke organizacije Herceg Novi, i mediji.
Preporučujemo
PUTARI RADE NA PERIFERIJI ZEMUNA: Asfaltiranje u Ugrinovcima i Busijama
02. 03. 2022. u 17:47
OSMOMARTOVSKI BAZAR NA PIJACAMA: Tokom vikenda kupovina i radionice za decu
02. 03. 2022. u 16:14
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)