SARADNJA NOVOG SADA I KRFA: Đaci učvršćuju bratske veze
21. 05. 2018. u 15:54
Od naredne školske godine za 50 najboljih učenika iz OŠ“Dušan Radović“ biće organizovan boravak u kampu na grčkom ostrvu
Miloš Vučević i Konstantinos Nikolouzos, Foto: Pres služba Grada Novog Sada
BRATSKE veze između srpskog i grčkog naroda biće još produbljenije saradnjom Novog Sada i Krfa – dogovorili su gradonačelnici Novog Sada i Opštine Krf, Miloš Vučević i Konstantinos Nikolouzos. Čelnici dva grada razgovarali su na svečanosti povodom obeležavanja 153. godišnjice prisajedinjenja Jonskih ostrva Grčkoj.
Saradnju će „otvoriti“ učenici najveće novosadske Osnovne škole „Dušan Radović“ i njihove kolege osnovci iz te grčke opštine. Od naredne školske godine za 50 najboljih novosadskih učenika biće organizovan boravak u kampu na ostrvu Krf.
- Naš cilj je da nove generacije što bolje razumeju našu zajedničku istoriju i da kroz usvajanje novih znanja i njihovu razmenu, proširuju i učvršćuju veze sa svojim vršnjacima, sa našim prijateljskim narodom Grčke - istakao je gradonačelnik Novog Sada.
PROČITAJTE JOŠ - Ekonomska saradnja prati prijateljstvo Srbije i Grčke
Vučević je grčkog kolegu pozvao da bude gost Novog Sada 25. novembra, na svečanom obeležavanju 100 godina od prisajedinjenja Vojvodine Kraljevini Srbiji kao i povodom slobodarskog ulaska srpske vojske u Novi Sad u Prvom svetskom ratu.
Tokom boravka na Krfu, Vučević je posetio ostrvo Vido i Srpsku kuću, muzej koji čuva spomen na stradanje srpskih ratnika iz Prvog svetskog rata.
