HRVATI PUNI SAMOPOUZDANJA: Imamo psihološku prednost u odnosu na Argentinu
20. 06. 2018. u 12:47
Imamo igrače, ali i način igre na koji možemo da odgovorimo na sve kombinacije. Sampaoli je skon promenama u formaciji - naveo je skaut hrvatske reprezentacije
Fudbaleri Hrvatske Foto: Tanjug/AP Photo/Petr David Josek
- Mi smo u psihološkoj prednosti jer imamo tri boda, a Argentina samo jedan. Mi smo u startu u prednosti. Imamo igrače, ali i način igre kojim možemo odgovoriti na sve kombinacije - rekao je Jerkan u razgovoru za Hinu.
Jerkan je pratio Argentinu tokom priprema za Mundijal, a bio je prisutan i na prvoj utakmici svetskog šampionata protiv Islanda, koja je neočekivano završena nerešeno 1:1.
PROČITAJTE JOŠ: HRVATSKI FUDBALERI UZ SELEKTORA: Ego ne sme da bude ispred tima
Kazao je da ne može da otkrije sve detalje jer to mora da sačuva za selektora Hrvatske Zlatka Dalića.
- Očekivao sam protiv Islanda da će biti na nekom višem nivou, ali nisu ostvarili priželjkivani rezultat. Island je igrao dosta dobro u defanzivi. Orijentisali su se na odbranu i to su odradili na vrhunski način - kazao je Jerkan.
On je dodao da je selektor Argentine Horhe Sampaoli iznenadio uvođenjem u igru Lukasa Bilje, pa je uz Havijera Maskerana imao dvojicu defanzivnih veznih igrača, dok je na klupi ostavio Gonsala Iguaina i Pabla Dibalu.
PROČITAJTE JOŠ: KAKVA GREŠKA NEMACA: Najavili meč Hrvatske sa zastavom Srbije!
- Imao je dva defanzivna vezna protiv suparnika koji se orjentisao na defanzivu. Ko zna što će smisliti za Hrvatsku jer on do sada nikada nije ponovio istih 11 igrača. Sklon je i promenama u formacijama - naveo je skaut hrvatske reprezentacije.
Rekao je da je Hrvatska "daleko kvalitetnija" od Islanda i da će biti opasnija i konkretnija u završnici, ali da je "pitanje" da li se može "tako kvalitetno braniti".
Jerkan je istakao da "Argentina nije samo Lionel Mesi" iako previše zavisi od njega, ali da ne treba zaboraviti igrače pout Iguaina, Dibale i Serhija Aguera, odnosno ceo tim.
Utakmica između Hrvatske i Argentine igraće se u četvrtak od 20.00 u Nižnjem Novgorodu, u drugom kolu Grupe D Svetskog prvenstva u Rusiji.
Marko Kraljevic
20.06.2018. 13:50
Sa pravom! Realno dva gola razlike u odnosu na Argentinu.. Koja je pokazala ocaj!
Hrvatijanci.... Hahaha
Kako će Gaučosi da ih spuste na zemlju nisu ni svesni
Komentari (3)