Konte: Posvećen sam Čelsiju, ali moramo da se popravimo

Beta

09. 02. 2018. u 18:05

Svaki igrač zna da moramo da popravimo rezultate i da igramo bolje. Protiv Votforda to je bilo totalno negativno – rekao je menadžer Čelsija

Конте: Посвећен сам Челсију, али морамо да се поправимо

Antonio Konte foto: AP Photo/Frank Augstein

Trener Čelsija Antonio Konte rekao je da je potpuno posvećen tom klubu i pozvao fudbalere da se poprave posle negativnog rezultata protiv Votforda.

Čelsi je u ponedeljak izgubio od Votforda 4:1, a taj rezultat je pojačao pritisak na Kontea, posebno pošto je ekipa pet dana ranije izgubila od Bornmuta (3:0).

- Ni jednog trenutka nisam pomislio na mogućnost da odem iz kluba. Moja posvećenost i posvećenost igrača ovom klubu je potpuna - rekao je Konte, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Prema pisanju britanskih medija, Konte ima velike šanse da dobije otkaz u Čelsiju. Njegova ekipa je četvrta na tabeli sa 19 bodova zaostatka za vodećim Mančester sitijem, posle poraza od Votforda, tokom kojeg je u završnici utakmice, u roku od osam minuta primila tri gola.

Bivši trener Juventusa i Italije naveo je da stoji iza odluke da svojim igračima da tri slobodna dana posle tog poraza, rekavši da će ukupno sedam dana između dve utakmice biti jedini trenutak u celoj sezoni tokom kojeg će igrači moći da se odmore.

- Svaki igrač zna da moramo da popravimo rezultate i da igramo bolje. Protiv Votforda to je bilo totalno negativno - dodao je Konte.

Konte, koji je prošle godine u prvoj sezoni u klubu osvojio šampionsku titulu, rekao je i da je povreda napadača Alvara Morate ključna stvar za trenutnu formu Čelsija.

Morata je ove sezone postigao 10 golova u Premijer ligi, ali nije igrao u poslednjih pet utakmica zbog povrede leđa.

- Igrači kao Morata, koji su za nas veoma važni, odsustvuju iz ekipe. On ima problem a mi se mučimo kako bismo ga oslobodili bolova. Mogu da kažem da će odsustvovati mesec dana, nedelju ili celu sezonu, ne nam koliko dugo će pauzirati i zbog toga sam zabrinut - naveo je Konte.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije