Real je Real i bez publike: Zvezda u Madridu bez Šakote i dvojice igrača - oni su favoriti, mi obećavamo borbu

V. Preradović

12. 03. 2020. u 08:07

Recimo da će i nama biti lakše, mada Real nema neku vatrenu publiku - poručio je Štimac

Реал је Реал и без публике: Звезда у Мадриду без Шакоте и двојице играча - они су фаворити, ми обећавамо борбу

Bili Beron na meču sa Realom Foto: N. Paraušić

SASVIM očekivano, sportski događaji potpali su pod mere suzbijanja virusa korona. Današnji meč Crvene zvezde i Reala u Madridu (21.00) biće odigran bez publike, kao i većina u okviru 29. kola Evrolige. Prisustvo u "Vizink centru" nije dozvoljeno ni akreditovanim medijima.


- Sport je jedna od stvari koje trpe. Trpi ekonomija, trpe ljudi, mnogo je štete naneto, razume se, u svim aspektima. Ali, ako već pričamo o tome dolazimo u situaciju da neka takmičenja postaju neregularna, jer sada imamo veliki broj zemalja koje odlučuju da se utakmice igraju bez publike. Ne znam kako će se to završiti, nije baš prijatno - kaže trener crveno-belih Dragan Šakota, koji će zbog zdravstvenih tegoba sa venama propustiti još gostovanje u Madridu.



U Beogradu su ostali i Ognjen Dobrić i Marko Jagodić Kuridža, koji se još oporavlja od povrede skočnog zgloba u meču sa Fenerbahčeom u Istanbulu.


- Analizirali smo Real, pričali dosta na tu temu, igrali smo i neke velike utakmice kao što je bila ona u Barseloni. Pre tog meča niko nam nije davao nikakve šanse, pa je na kraju bilo neizvesno. Trebalo bi biti spreman da se iskoristi šansa - promoviše Šakota pozitivan pristup duelu s velikim favoritom. - Činjenica je da su nam šanse umanjene kada ti timovi odigraju na maksimumu. Možemo da kažemo za neke utakmice u ABA ligi da smo mi favoriti i da od nas mnogo zavisi. Ovo su, ipak, mečevi u kojima mnogo više zavisi od njih nego od nas, ali to nikako ne bi trebalo da nas spreči da damo sve od sebe i da se borimo. Ako se ukaže šansa, kao što je bila ona u Barseloni, očekujem da ovog puta budemo pametniji i odigramo dobro najvažniju odbranu i pametno najvažniji napad.


Pre nego što eventualno dođe do krucijalnog napada ili odbrane, sportisti koji putuju moraju strogo da vode računa o zaštiti od virusa.


- To je glavna tema, nadam se da to neće uticati na nas - kaže Zvezdin centar Vladimir Štimac. - Videćemo kako će se razvijati situacija u naredne dve-tri nedelje. Mi stvarno vodimo računa na aerodromima, držimo se naše grupe, pokušavamo da ne ulazimo u kontakte sa drugim ljudima. Postoje i zaštitne maske, koje mnogi ljudi nose na aerodromima.



Štimac smatra da prazna hala u Madridu nije značajan hendikep za "kraljeve".


- To je Real, jedan od kandidata za osvajanje Evrolige, ne mislim da će to nešto mnogo da promeni. Možda će biti još opušteniji zato što igraju u toj trening atmosferi na svom terenu. Kao što bismo mi bili da igramo u "Pioniru" protiv njih. Recimo da će i nama biti lakše, mada Real nema neku vatrenu publiku. Oni su favoriti, a mi ćemo dati sve od sebe, borićemo se i videćemo šta će biti na kraju.


Ovo će biti deseti duel ovih ekipa u Evroligi, Real vodi 6:3, a prethodni meč u Madridu početkom decembra 2017. dobila je Crvena zvezda (87:83).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije