NIŠTA novo u jadranskim susretima Crvene zvezde i Mege. Kao i u prethodnih 16, šampion je i u poslednjem meču 15. kola ABA lige ostao nedodirljiv za novobeogradsku ekipu (103:85). Devetom pobedom popeo se na peto mesto, dok su „ružičasti“ ostali na dnu sa samo tri trijumfa.

Odbrane su igrale sporednu ulogu u prvom poluvremenu sa ukupno 92 poena. Zvezdino „opravdanje“ je zamor od evroligaškog meča i puta iz Francuske, dok mlada ekipa Mege jednostavno igra na koš više.

Prvi plejmejker crveno-belih Braun, zbog posledica povrede skočnog zgloba u duelu sa Asvelom, proveo je na terenu samo četiri minuta u prvom poluvremenu. Veći deo kreatorskog posla prinudno je odrađivao Dženkins, koji se vratio iz Amerike sa dozvoljenog odsustva. U prvom minutu druge četvrtinu, dugu listu povređenih produžio je Davidovac, takođe zbog skočnog zgloba.
SPEC. VNDEJAN Radonjić, najtrofejniji trener u istoriji Crvene zvezde, prisustvovao je meču svog bivšeg tima i Mege.

Zvezda je u prvom delu u više navrata bila na korak od dvocifrene prednosti, ali su Megu ispod te granice držali fantastični Peri i odlični Simonović. Drugom trojkom Lazića, šampion je prešao taj prag u 23. minutu. Dok se prednost tima trenera Šakote uvećavala, njegov kolega Milojević održao je dva tajm-auta sa istom porukom svojim igračima: „Mekana odbrana, rade na terenu šta hoće“.

Zvezda je u prvih pet minuta treće četvrtine ubacila 20 poena za „plus 21“, iako je ostala bez opcije na poziciji „četiri“ (Simanić pet ličnih greški za manje od osam minuta na parketu). Do kraja već rešenog meča, crveno-beli su pogodili 11 trojki kao zagrevanje za evroligaške utakmice u „Areni“ sa Žalgirisom i Albom u sredu i petak.

MEGA BEMAKS 85
C. ZVEZDA 103
(18:20, 25:29, 19:32, 23:22)
HALA sportova „Ranko Žeravica“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Obrknežević, Nedović, Špendl.
MEGA: Mišković 2, Peri 31 (6/6 za dva, 4/8 za tri), Atić 6, Marjanović, Ašćerić 4, Simonović 18, Nenadić 8, Cerovina, Macura 2, Tanasković 4, Stanić 3, Mesiček 7.
C. ZVEZDA: Panter 13, Kuzmić 6, L. Braun 2, Davidovac 5, Lazić 6, Beron 17, Dobrić 5, Gist 11, Dženkins 17 (3/4 za tri), Simanić 5, Jovanović 2, Štimac 12.