NBA: Gudurićev Memfis deklasirao Kliperse

НБА: Гудурићев Мемфис декласирао Клиперсе

Detalj sa meča Foto: Tanjug/AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Grizlisi ostvarili ubedljiv trijumf protiv tima iz Los Anđelesa i tako se vratili u borbu za plej-of

Memfis se vraća u borbu za plej-of na Zapadu. Pokazali su protiv LA Klipersa, jednog od glavnih favorita za titulu, da imaju tim za velika dela.

Ostvarili su laku i ubedljivu pobedu na gostovanju u Los Anđelesu – 140:114 (40:27, 25:30, 39:23, 36:34).

Kako su Grzilisi igrali dovoljan pokazatelj je broj poena po četvrtini, samo su u drugoj „pali“ na ispod 30 poena. Ujedno, ovo im je bila i utakmica na kojoj su postigli najviše poena na gostovanjima u istoriji franšize. Ukupno gledano, efikasniji su bili samo u jednom meču i to kod kuće, protiv Golden Stejta 2007. godine kada su dali 144 poena.

Srpski košarkaš Marko Gudurić je šansu dobio u završnici, za tri minuta je imao jedan promašaj iz igre i po jedan skok i asistenciju. Ekipu je predvodio Džae Krauder sa 27 poena, Džaren Džekson je dodao 24. Na drugoj strani je Montrez Herel dao 28, dok su Kavaj Lenard i Lu Vilijams dali po 24 poena.