Serija A: Projektil Sergeja nedovoljan za Lacio, Atalanta pogurala Juventus, Đuričić asistent u goleadi, preokret Rome

Novosti online/Beta

sreda, 24. 06. 2020. u 23:40

Серија А: Пројектил Сергеја недовољан за Лацио, Аталанта погурала Јувентус, Ђуричић асистент у голеади, преокрет Роме

Sergej Milinković-Savić Foto: Tanjug/AP

U tri utakmice 27. kola italijanske serije A koje su odigrane večeras viđeno je čak 13 golova.

Lacio je prokockao prednost od dva gola protiv Atalante. Vodili su sa 2:0 do 38. minuta, tada je Gosens smanjio prednost, Malinkovski je u 66. izjednačio, da bi Palomino u 80. doneo tri boda domaćinu i tako odaljio goste od borbe za titulu.

Ipak, ono o čemu se priča jeste drugi pogodak koji je postigao Sergej Milinković-Savić. On je u 11. minutu poslao pravi "projektil" sa oko 25 metara i "pocepao" je mrežu. Nažalost za njegov tim, to nije bilo dovoljno za trijumf.

Ovom rezultatu se najviše raduje Juventus koji sada ima 66 bodova, četiri više od tima iz Rima.

Roma je posle preokreta savladala Sampdoriju - 2:1 (0:1). Gosti su poveli preko Gabiadinija u 11. minutu, da bi 20 minuta kasnije pogodak "vučice" bio poništen posle VAR snimka zbog igranja rukom. Međutim, u drugom delu je Edin Džeko sa dva pogotka (u 64. i 85. minutu) doneo svom timu trijumf.

Pre toga je duel Intera i Sasuola završen nerešeno 3:3, u utakmici 27. kola italijanske Serije A.

Frančesko Kaputo je već u četvrtom minutu, na asistenciju Filipa Djuričića, doneo prednost Sasuolu, ali je domaći tim u finišu prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Romelua Lukakua sa penala i Kristijana Biragija.

Na 2:2 izjednačio je Domeniko Berardi sa bele tačke u 81. minutu, novu prednost Interu doneo je pet minuta kasnije Borha Valero, a konačan rezultat postavio je Đanđakomo Manjani u 89. minutu.

Inter je treći na tabeli sa 58 bodova, dok je Sasuolo na 12. mestu sa 33 osvojena