Murinjo kao Titanik: Portugalac sa Totenhemom nanizao četiri poraza, ekipa nemoćna
05. 03. 2020. u 18:10
Kako pišu engleski mediji, “Posebni” se brani - napadom. I poručio je čelnicima kluba da moraju da izaberu šta im je bitnije, prvenstvo ili Liga šampiona
Žoze Murinjo foto: EPA/Andy Rain
"Pevci" su sinoć kao domaćini ispali u osmini finala FA kupa od poslednjeplasiranog Noriča na penale (2:3, 1:1), i to je bio četvrti poraz u nizu. Pre toga, ekipa portugalskog stručnjaka je došla na ivicu eliminacije iz Lige šampiona (kod kuće 0:1 sa Lajpcigom), a tugovala je i posle duela sa konkurentima za plasman u elitu (Čelsi 1:2, Vulvs 2:3).
Ipak, Murinjo ne bi bio Murinjo, kada bi priznao da je nešto pogrešno uradio.
- Svi moji igrači su mi rekli da su premoreni, da ne mogu dalje, i da nemaju snage. Jednostavno, fond igrača je mali, a obaveze su velike - rekao je Murinjo, kome nedostaju dvojica najboljih fudbalera, povređeni Hari Kejn i Hong Min Son.
Kako pišu engleski mediji, Murinjo se brani - napadom. I poručio je čelnicima kluba da moraju da izaberu šta im je bitnije, prvenstvo ili Liga šampiona, i da sami izaberu na šta da se bace sve karte. Jer, prema mišljenju Portugalca, za takmičenje na dva fronta nemaju igrački kapacitet.
Komentari (1)