NIŠTA i ništa su svakome od aktera 162. večitog derbija doneli ponešto, a najviše su uskraćeni oni zbog kojih se fudbal i igra - navijači. Crvena zvezda i Partizan su samo na momente “palili” prisutne na našem najvećem stadionu, ali kada se podvukla crta pred prvi derbi okršaj dva velika protivnika i rivala na klupama večitih Dejana Stankovića i Sava Milošević konačna ocena je malo i premalo. Zvezda se još značajnije približila tituli, Partizanu ostaje uteha da ni u drugom ovosezonskom derbiju nije primio gol – 0:0.

I pored činjenice da i Dejan Stanković i Savo Milošević puno polažu na ofanzivu, da su takav pristup i najavljivali u danu pred 162. večitu fudbalsku priču, na terenu je to izgledalo drugačije. Specifična težina derbija je kao i mnogo puta kroz istoriju određene taktičke zamisli i ideje ostavila po strani, pa se igralo onako kako je diktirala inspiracija, trenutna nadahnutost, voljni momenat. A sve to je tokom prvog poluvremena bilo na strani izabranika Dejana Stankovića.

“Izolacija trozupca” iza Umara Sadika se domaćinu nametala kao osnova za konkretnija dejstva ka Stojkoviću i momci u crveno-belim dresovima su to u prvom delu činili besprekorno, sa izuzetkom nesigurnog Nemanje Milunovića.

Sa odsečenim manevrom Partizan je u najvećem delu prvog poluvremena izgledao kao ekipa kojoj pripada uloga nemog posmatrača, pa Borjan nije bio u prilici ni da zagreje dlanove. Na drugoj strani Zvezdini “projekti” Gavrić i Nikolić su bez straha kidisali ka golu Stojkovića. Uz pokretljivog i konkretnog Bena, raspoloženi mladići iz Zvezdinog manevra su u četiri navrata ozbiljno zapretili.

U 15. i 21.minutu promenu rezultata na semaforu je sprečio Vladimir Stojković dobrim interverncijama posle dalekometnih pokušaja Gavrića i Petrovića, a najviše uzdaha crveno-belog dela stadiona izazvalo je milimetarsko kašnjenje Alekse Vukanovića na centaršut Nikolića u 39.minutu.

Osveženje u usporenom i nekonkretnom veznom redu Partizana već od početka drugog poluvremena predstavljao je Filip Stevanović koji je zamenio neprimetnog Lazara Markovića. Gost je došao do daha, uspeo da poveže redove i koliko, toliko uspostavi kontrolu nad posedom, pa se fudbal u nastavku više nije igrao u “jednosmernoj ulici”.
SPEC.PRE početka utakmice Boško Đurovski je uručio Marku Gobeljiću dres sa brojem 100 povodom jubilarne utakmice za Crvenu zvezdu.

Šahovsku partiju u kojoj su potezi brižljivo i pažljivo planirani kako bi se izbegle potencijalne mat pozicije u nastavku su povremeno prekidali samo pokušaji iz daleka. U kategoriju opasnih mogli bi da se svrstaju oni Sadika iz 51. i Natha iz 63. minuta, dok je Zvezda zapretila samo posle prekida kada je Vukanović iz teške situacije na petercu pokušao da prevari Stojkovića.
Posle svega viđenog utisak je da su i jedni i drugi ostali dužni navijačima, ne samo zbog činjenice da su mreže mirovale prvi put posle 27.avgusta 2017, već i zbog toga što derbi broj 162 nije doneo ništa o čemu bi moglo da se priča ili polemiše. Način na koji je potrošeno 90 i kusur minuta na našem najvećem stadionu nešto je što je verovatno mnogima otišlo u zaborav čim je Lazar Lukić odsvirao kraj.

BOAĆIJEVE SUZE
KUBURIO je Ričmond Boaći poslednjih dana i nedelja sa povredom lože i nekako je ipak spreman dočekao 162. večiti derbi. Malerozni napadač Crvene zvezde je obnovio povredu već u 33. minutu utakmice i ustupio mesto Aleksi Vukanoviću, a koliko mu je teško pala cela situacija pokazale su suze u očima.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:0
STADION:
“Rajko Mitić”. Gledalaca: 40.000. Sudija: Lazar Lukić (Beograd) 6.5.
CRVENA ZVEZDA: Borjan 6,5 - Gobeljić 6, Degenek 6,5, Milunović 5,5, Rodić 5,5 (od 74. Pankov -), Jovančić 6, Petrović 6 - Nikolić 6,5, Ben 6 , Gavrić 7 (od 84. Ivanić -)  - Boaći - (od 34. Vukanović 5,5).
PARTIZAN: Stojković 6,5 - Miletić 5,5, Ostojić 6, Pavlović 6,5, Urošević 6 – Zdjelar 6,5, Natho 6,5 – Marković 5,5 (od 46. Stevanović 6 ), Suma 5,5 (od 75. Šćekić -), Asano 5,5 - Sadik 6 (od 86. Matić -).
Igrač utakmice: Željko Gavrić (Crvena zvezda).

PRVO POLUVREME
Počeo je 162. derbi. Sa centra su prvi krenuli fudbaleri Crvene zvezde, koji će u prvih 45 minuta napadati ka golu ispod severne tribine. Posle tri minuta igre prve čarke na terenu. Stvorila se gužva posle sukoba Degeneka i Sadika, ali su se strasti ubrzo smirile i utakmica je nastavljena.

Deluje da su fudbaleri oba tima ušli prenernozno u utakmicu. Vrlo se malo igra, mnogo je prekida i priče sa sudijom Lukićem u prvih 10 minuta utakmice. Prvi žuti karton u 13. minutu dobio je Dušan Jovančić. U 15. minutu prvi šut ka golu na utakmici uputio je Gavrić, iskosa sa leve strane sa preko 20 metara, ali je Stojković bio dobro postavljen i lako je intervenisao.

U 21. minutu, iz slične pozicije kao i Gavrić, šutirao je Njegoš Petrović, lopta je nezgodno odskočila ispred Stojkovića, koji je uspeo da je izbije u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti za crno-bele. Prvi žuti karton u ekipi Partizana dobio je Suma u 22. minutu.

Posle pola sata igre Ričmond Boaći u suzama napušta teren zbog povrede, u igru ulazi Aleksa Vukanović. Žuti karton u 36. minutu dobija Miletić. Zvezda je pritisnula Partizan i imala dve dobre šanse u samo 60 sekundi. Najpre je Nikolić u 37. minutu, pošto je lopta uz malo sreće došla do njega, uputio odličan centaršut sa leve strane u peterac crno-belih, ali je Vukanović promašio celu loptu, koja je završila u korneru. Ubrzo posle toga, posle karambola u kaznenom prostoru Partizana, lopta je došla do Gavrića, koji je usamljen šutirao sa desetak metara, ali preko gola.

Posle dva minuta nadoknade vremena sudija Lazar Lukić je odsvirao kraj prvog poluvremena.

DRUGO POLUVREME
Počelo je drugo poluvreme. Savo Milošević je odlučio da na pauzi u svlačionici ostavi Lazara Markovića, a od 46. minuta na terenu je Filip Stevanović. Drugo poluvreme je počelo pomalo haotično na obe strane, sa mnogo grešaka u dodavanjima. Prvu priliku imao je Partizan u 50. minutu, Suma je na dvadesetak metara uzeo loptu neopreznom Petroviću, Sadik je pokušao da iskoristi to što je Borjan bio van gola, i šutirao je iz prve, ali je lopta otišla pored stative. Ubrzo posle toga je arbitar Lazar Lukić prekinuo utakmicu zbog dima koji je prekrio teren usled velike bakljade na južnoj tribini.

Utakmica je nastavljena posle skoro pet minuta pauze. Velika prilika za Zvezdu u 59. minutu. Posle kornera sa desne strane, lopta je otišla na drugu stativu, gde je jedan fudbaler crveno-belih glavom vratio u peterac. Vukanović se prišunjao iza leđa odbrane Partizana i ispred Stojkovića uspeo da šutira, ali je lopta otišla pored gola. Znatno sadržajnije drugo poluvreme.

U 63. minutu priliku je imao Natho. Mladi Stevanović je odlično prošao po desnoj strani, doturio je loptu do Sadika, koji je sa gol aut linije "zavrnuo" u kazneni prostor Zvezde. Neko od defanzivaca domaćih je izbacio na ivicu kaznenog prostora, gde se našao Izraelac, koji je iz prve gađao donji levi ugao Borjanovog gola, ali je lopta prošla pored stative. Rodić je prvi fudbaler koji je dobio žuti karton u drugom poluvremenu u 72. minutu, a odmah posle toga je zatražio izmenu. Na terenu je umesto njega Radovan Pankov. U 74. minutu umesto povređenog Sume u igri je Aleksandar Šćekić. Visoki vezista crno-belih je u 81. minutu dobio žuti karton.

U 84. minutu poslednja izmena u Zvezdi. Mirko Ivanić je u igri umesto Gavrića. Izmena i u Partizanu. Bojan Matić je u igri umesto Sadika. Pavlović je u 90. minutu dobio žuti karton, sprečivši kontru rivala na centru terena. Igraće se sedam minuta nadoknade vremena. Posle Pavlovića "požuteo" je i Ostojić. Meč je završen bez golova.

SASTAVI
ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Jovančić, Petrović - Ben, Nikolić, Gavrić - Boaći.