Bergamo je u transu, Atalanta je nadomak četvrtfinala Lige šampiona. Italijanski predstavnik u elitnom takmičenju je na milanskom “San Siru” savladao Valensiju 4:1 i napravio ogroman korak ka plasmanu među najboljih osam klubova u Evropi.

Meč u Milanu je bio veoma zanimljiv i gledajući dešavanja na terenu i prilike sa obe strane moglo bi se reći da je Valensija pretrpela nezasluženo visok poraz.

Pašalić je već u petom minutu imao odličnu šansu za domaćina, izašao je sam pred golmana Valensije, koji je sjanom intervencijom sprečio vođstvo Atalante. Ipak, u 16. minutu Špancima nije bilo spasa, pošto je Hatebur u petercu gostiju iskoristio centaršut Gomeza da postigne prvi gol.

Nije primljeni gol previše poremetio Valensiju, imali su fudbaleri španskog tima sredinom prvog poluvremena dve odlične prilike (pogodili i stativu), a kada ih nisu iskoristili stigla ih je kazna u 42. minutu, kada je Iličić odlično šutirao sa dvadesetak metara i pogodio gornji ugao Valensijinog gola.

Sjajnu partiju iz prvih 45 minuta domaći su nastavili preneli i u drugo poluvreme. Kao da su fudbaleri kluba iz Bergama “osetili krv” napali su Špance i u 57. minutu fenomenalnim golom Lajmera, koji je ciljao iskosa sa leve strane i pogodio malu mrežu u kontrauglu.

Promašen zicer Maksija Gomeza, koji je sa pet metara, u situaciji jedan na jedan, šutirao u golmana domaćeg tima, koji je već bio na zemlji, osvetio se “slepim miševima” već u narednom napadu, kada je odlični Hateber istrčao kontru po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i lako matirao rivala.

Gol kakve takve nade za Valensiju postigao je Čerišev u 66. minutu. Tek što je ušao u igru, vezista gostiju je iskoristio pogrešno dodavanje Palomina u opasnoj zoni i sa dvadesetak metara pogodio donji levi ugao Atalantinog golmana.

Pokušavali su do kraja meča i jedni i drugi da postignu još koji gol, nešto bliži tome su bili Španci, ali je rezultat do kraja ostao nepromenjen.

Mnogo manje uzbuđenja viđeno je u Londonu, gde je Totenhem ispustio prednost domaćeg terena protiv Lajpciga (0:1), koji je od početka meča pokazao da u Englesku nije stigao da se brani, s obzirom da je već u uvodu meča Anhelinjo pogodio stativu.

Pritiskali su fudbaleri nemačkog kluba poslednju liniju “pevaca”, za prvih pola sata igre uputili su čak 11 šuteva u gol Totenhema i za takav pristup su nagrađeni u 58. minutu, kada je gol Murinjovog tima iz penala pogodio Verner i tako doneo Lajpcigu veliku prednost pred revanš na njihovom stadionu.