S PRAVOM SMO GA KRITIKOVALI: Kurti o vašingtonskom sporazumu
PREMIJER privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti nazvao je prošlogodišnji sastanak u Beloj kući "švedskim stolom", ocenivši da su se Beograd i Priština potpisivanjem Vašingtonskog sporazuma udaljili od američke administracije, prenosi Koha ditore.
Vučić, Tramp i Hoti
Kurti tvrdi da su pojedine tačke iz Vašingtonskog sporazuma u suprotnosti sa kosovskim ustavom, prenosi Kosovo onlajn.
- Verujem da smo ga sa pravom kritikovali kao 'švedski sto', sa koga nam je verovatno namenjeno da dobijemo dve do tri stvari kojima bismo se zadovoljili. Imamo novu administraciju u SAD. Ne mislim da bi trebalo sada da se bavimo time da li ona sve ili delimično odbacuje. Dogovor iz poslednje tačke izgleda najbolje i dobro je zaustaviti se na tome. Što se tiče nekih stvari poput rada na raspodeli resursa, to je u suprotnosti sa Ustavom - rekao je Kurti.
Obraćajući se na debati "Kako nastaviti dijalog", koju je organizovao kosovski Fond za otvoreno društvo, Kurti je rekao da nijedan zvaničnik ne bi trebalo da kaže da se neće obavezati na članstvo u međunarodnim organizacijama.
- Ali tako nešto nije uzeto u obzir, jer se znalo da vlada koja je otišla neće dugo trajati, pa je postojala određena nepažnja prema sadržaju u sporazumu - naveo je Kurti.
Preporučujemo
OBILAZAK MEMORIJALNOG KOMPLEKSA: Aljbin Kurti preuzeo i zvanično dužnost premijera
23. 03. 2021. u 17:38
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (0)