GRADE CRKVU NA STAROJ PLANINI: Novi hram gradiće se na temeljima starog - podignutog 1901. godine
U STAROPLANINSKOM selu Zaskovci, na nekih 40 kilometra od Pirota, formiran je Inicijativni odbor za izgradnju crkve Svetog Đorđa.
Foto: V.Ćirić
Novi hram gradiće se na temeljima starog podignutog početkom prošlog veka, tačnije 1901. godine. Prema rečima Vukašina Nikolića, iz Inicijativnog odbora, crkva se gradi uz saglasnost i pomoć niške eparhije i lokalne vlasti u Pirotu.
Nikolić apeluje na sve iseljenike poreklom iz ovog sela podno Midžora, da pomognu podizanje crkve. Kako nam je kazao, prva pomoć je već stigla od jednog Zaskovčanina koji godinama radi u dalekoj Australiji. U Zaskovcima žiti tridesetak mahom starijih ljudi. Za broj žiro računa dovoljno je obratiti se Nikoliću na telefon 069-175-68-34.
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (0)