MARTA KOS SLAVI SECESIONIZAM: Govoriće u Podgorici povodom 20 godina od od otcepljenja Crne Gore
POVODOM 20 godina od kada se Crna Gora odvojila od Srbije, evropska komesarka za proširenje Marta Kos govoriće večeras u Podgorici.
Foto: Tanjug/AP Photo/Risto Bozovic)
Evropska kuća je saopštila izvode iz njenog govora.
- Evropska unija prepoznaje napredak Crne Gore, već je počela izradu Ugovora o pristupanju. Pre dvadeset godina, odlučili ste da ispišete novo poglavlje u dugoj istoriji crnogorske državnosti. Evropa vidi šta ste izgradili. Evropa vidi vaša postignuća. Uskoro ćete doprinositi istoriji Evropske unije. Naredna poglavlja naše zajedničke istorije pisaćemo zajedno. Mesto Crne Gore u Evropskoj uniji sada dobija svoj oblik - stoji u govoru Marte Kos.
Kako je istakla, "baš kao nezavisnost i članstvo u Evropskoj uniji dolazi sa obećanjem solidarnosti i zajedničke odgovornosti".
- Želimo da Crna Gora postane deo ove sudbinski povezane zajednice. Ne samo zato što će to koristiti Crnoj Gori, već zato što će prisustvo Crne Gore ojačati Evropu. Time ćemo biti korak bliže zaokruživanju naše Unije - dodaje se.
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
RUMUNIJA POBILA TVRDNjE MARTE KOS: Nismo promenili stav o "Kosovu" - nema priznanja
07. 05. 2026. u 19:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RASPADA SE PARTNERSTVO SA PUTINOM: Ukrajina dobila ključnog saveznika u NATO-u
PRE otprilike deset godina, rat u Siriji pomogao je da se stvori neočekivano partnerstvo na Bliskom istoku između Turske i Rusije. Međutim, ono se sada raspada, tvrdi Njujork tajms. Naime, Turska snažno pomaže Ukrajini da stvori uporište u delu sveta gde je ruski predsednik Vladimir Putin ranije uživao značajan uticaj.
08. 06. 2026. u 09:25
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)