UHAPŠEN ADVOKAT ČEDOMIR STOJKOVIĆ: Pozivao na nasilnu smenu vlasti
ADVOKAT Čedomir Stojković uhapšen je danas, kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Foto: Printscreen
Hapšenje je usledilo zbog niza Stojkovićevih objava na društvenim mrežama kojima je pozivao narod na obračun sa vlastima, sve u cilju nasilne promene ustavnog uređenja.
Stojković je, kako saznajemo, u nizu svojih objava agitovao da se u Srbiji sprovede tzv. "Evro Majdan" - koji podrazumeva nasilno svrgavanje najviših državnih organa i njihovih predstavnika, poput scenarija koji se dogodio u Ukrjini 2014. godine.
On se tereti za krivično delo pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja i određeno mu je zadržavanje do 48 sati.
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
UHAPŠENA DVA MUŠKARCA ZBOG UBISTVA KOD VRBASA: Žrtvu mučili pored puta
29. 12. 2025. u 09:09
VELIKA AKCIJA UKP-a U BEOGRADU: Zaplenjena droga, uhapšene tri osobe (VIDEO)
28. 12. 2025. u 16:45
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
HTELA DA OPROSTI PRELjUBU? Šta se stvarno desilo između Ane i Bastija
ŠTA se stvarno desilo između Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera?
13. 02. 2026. u 07:51
Komentari (0)