"SRBIJA NE MOŽE DA TOLERIŠE OVAKVO DIVLJAČKO PONAŠANJE KURTIJA": Đurić zatražio hitno oslobađanje Igora Popovića iz prištinskog kazamata
MINISTAR spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić zatražio je hitno oslobađanje pomoćnika direktora Kancelarije za KiM Igora Popovića iz prištinskog kazamata.
Tatyana Makeyeva/Pool Photo
Saopštenje ministra spoljnih poslova Srbije Marka Đurića vam prenosimo u celosti:
- Zahtevamo hitno oslobađanje pomoćnika direktora Kancelarije za KiM Igora Popovića iz prištinskog kazamata i upozoravamo međunarodnu zajednicu da bude svesna ozbiljnosti i opasnosti ovakvih akcija Prištine.
Srbija ne može da toleriše ovakvo divljačko ponašanje Kurtija i prištinskih privremenih vlasti protiv zvaničnika Republike Srbije, koje alarmantno destabilizuje situaciju na terenu i u regionu, i ukida mogućnost iole održive normalizacije na KiM.
Ova situacija je neprihvatljiva i imaće veoma teske posledice po odnose između Beograda i Prištine. Ne može biti nikakvog dijaloga sa Prištinom dok se dešavaju hapšenja i pritisci na srpske zvaničnike i srpski narod.
Pozivamo međunarodnu zajednicu da konačno stane na put divljanju Aljbina Kurtija, dok još ima nade za kakvu-takvu stabilnost. Sva odgovornost za posledice ovakvog neodgovornog ponašanja leži na režimu Albina Kurtija. - poručio je Đurić.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)