PO UGLEDU NA NACISTE: Blokaderi porede studente iz Pionirskog parka sa životinjama
MILICA Marjanović, blokaderka sa Fakulteta tehničkih nauka, uporedila je studente koji se nalaze u Pionirskom parku sa životinjama.
Foto: Printskrin
- Volela bih da sa studentima iz Pionirskog parka protumačimo Orvelovu "1984.", verujem da je oni bolje razumeju nego ja - rekla je ona.
NA pitanje Olje Bećković da li je tamo videla nekog kolegu sa njenog fakulteta odgovara: Olja Bećković: - Ja tom parku ne prilazim ali kolega sa mog fakulteta je jedan od poznatijih pripadnika te vrste."
Podsetimo, Adolf Hitler i nacistička propaganda često su poredili Jevreje sa životinjama u cilju njihove dehumanizacije. Jevreji su bili poređeni sa pacovima, u Mein Kampfu, Hitler koristi jezik koji implicira da su Jevreji instinktivni i pokvareni poput životinja, bez moralnih vrednosti ili kulture. Ovakva retorika je bila deo rasne teorije koja je opravdavala njihovu diskriminaciju i, kasnije, istrebljenje. Cilj ovakvih poređenja bio je da se Jevreji prikažu kao pretnja i da se racionalizuje njihovo isključivanje iz društva, nasilje nad njima, pa čak i genocid. Ova vrsta dehumanizacije je tipična u slučajevima priprema za masovno nasilje i jedan je od ključnih koraka u genocidnim procesima.
Preporučujemo
ANTE PRKAČIN HVALI SRPSKOG PREDSEDNIKA: Vučić maestralno vodi spoljnu politiku Srbije
02. 07. 2026. u 20:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)