MASKE PADAJU: CZDS predstavlja novi dokumentarac pod nazivom „Dosije maske“
CENTAR za društvenu stabilnost u okviru svojih aktivnosti najavljuje novi dokumentarac u sopstvenoj produkciji, a reč je o filmu pod nazivom ,,Dosije Maske“.
Foto: Printskrin
Kako navode iz Centra za društvenu stabilnosti, ovaj film će istražiti mreže uticaja, interesa i manipulacije koja obavija srpsku umetničku i političku scenu.
U „Dosijeu Maske“ otkriće se kako su samozvani predstavnici elite, pojedini umetnici i opozicioni političari postali produžena ruka strana obaveštajnih struktura. Ko zaista stoji iza „angažovane umetnosti“ i ko diktira šta je „sloboda izražavanja“, a šta politička agenda umetnički upakovana za masovnu potrošnju?
Upoznali smo aktere, preslušali izvore, i slediti trag novca – i sve nas je vodilo na jedno isto mesto: centar uticaja koji nije u Srbiji, navode iz CZDS.
Dosije Maske razotkriva kako je umetnost postala alat za podrivanje institucija i zamagljivanje realnosti. Ovo nije teorija zavere – ovo je dosije koji otvara pitanje: Da li je srpska kulturna scena talac stranih interesa?
Za kraj, iz Centra za društvenu stabilnost naveli su da je posebna pažnja posvećena finansiranju umetničkih projekata i tajnim sponzorima iz redova „prijatelja Srbije“. Ko kontroliše protok novca u kulturi? Ko odlučuje šta će biti izvedeno, snimljeno ili prikazano – i zašto baš to? U filmu ćete moći da upoznate strukture moći koje deluju ispod radara javnosti, ali oblikuju svest celih generacija.
Premijera filma ,,Dosije Makse“ očekuje nas uskoro!
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)