TEROR UŠAO U 11. DAN: Divljaštvo blokadera nad ljudima u RTS-u se nastavlja
BLOKADERI već 11. dan blokiraju zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku, onemogućavajući zaposlene da dođu na svoja radna mesta.
Novosti
+Blokaderi terorišu i narod i zaposlene javnog servisa. Teror manjine i zločinačko nasilje danima ne prestaju.
Novinari, snimatelji, urednici i realizatori već jedanaesti dan uz velike napore realizuju i emituju informativne, kulturne i druge televizijske programe, uprkos nezakonitoj blokadi zgrade, studija, emisione i druge tehnike i progona novinara i snimatelja na terenu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najsnažnije je osudio nasilje koje, kako je rekao, blokaderi preduzimaju protiv novinara i urednika RTS-a i poručio da će Srbija imati snage da zaštiti ustavni poredak.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić najavila je da će u ponedeljak, 28. aprila biti održana sednica Odbora za kulturu i informisanje, čije su sazivanje zatražili poslanici opozicije. Na dnevnom redu je poništavanje starog i pokretanje novog postupka za izbor članova Saveta REM-a, saopštila je Skupština Srbije.
Tokom ove sednice biće raspisan novi konkurs za izbor članova Saveta REM-a, čime će, kako je istakla, biti ispunjen zahtev studenata.
Pozvala je na prestanak blokade RTS-a sada kada je, kako je rekla, zahtev prihvaćen.
BONUS VIDEO: Blokaderi i dalje divljaju: Skandiraju da je RTS blokiran
Preporučujemo
VUČEVIĆ: Blokade RTS su nasilje, mora se pokrenuti krivični postupak protiv odgovornih
21. 04. 2025. u 22:26
SKANDAL: Na blokadi RTS i čovek koji je pretio smrtnom kaznom predsedniku Vučiću
20. 04. 2025. u 20:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (34)