ĐURIĆ SA AMBASADOROM KINE LI MINGOM: Razgovori o odnosima i saradnji dve zemlje
MINISTAR spoljnih poslova Srbije Marko Đurić razgovarao je danas sa ambasadorom Narodne Republike Kine u Srbiji Li Mingom o odnosima dve zemlje, ekonomskoj saradnji i drugim temama, a izraženo je i obostrano zadovoljstvo odličnim odnosima i razvijenim političkim dijalogom na visokom i najvišem nivou.
Foto Tanjug/MSP
Đurić je istakao da je čelično prijateljstvo Srbije i Kine dobilo novi impuls nedavnom posetom predsednika Si Đinpinga, dodavši da je naša zemlja imala veliku čast što smo, nakon skoro osam godina, imali priliku da ponovo ugostimo predsednika Kine u Beogradu, saopštilo je resorno ministarstvo.
Mnogobrojni uspesi koje kontinuirano postižemo u svim oblastima saradnje rezultat su, ukazao je ministar i bliske komunikacije i ličnih prijateljskih veza koje neguju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Kine Si Đinping.
Šef srpske diplomatije izrazio je zahvalnost na principijelnoj podršci i doslednom postavljanju prijateljske Kine kada je reč o našem teritorijalnom integritetu i suverenitetu, što je od neprocenjivog značaja za zaštitu naših vitalnih nacionalnih interesa, posebno u aktuelnim okolnostima povišenih tenzija i teškog položaja srpskog stanovništva na Kosovu i Metohiji.
Đurić se osvrnuo i na važnost saradnje u oblasti ekonomije, koja se dinamično razvija kroz realizaciju kapitalnih projekata u oblasti drumske i železničke infrastrukture i energetike, praćene sve većom investicionom saradnjom, ali i rastućom robnom razmenom.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)