BRNABIĆEVA PRISUSTVUJE KONGRESU EPP: Premijerka se danas sastaje i sa Micotakisom
PREDSEDNICA Vlade Srbije Ana Brnabić danas nastavlja boravak u Bukureštu, gde prisustvuje Kongresu Evropske nacionalne partije.
Foto: Tanjug
Ona će se, na marginama Kongresa, koji je počeo u sredu, sastati sa premijerom Grčke Kirjakosom Micotakisom.
Brnabićeva je sinoć razgovarala sa predsednikom Rumunije Klausom Johanisom, što je bio njihov prvi susret.
Premijerka je, nakon tog sastanka, rekla da Rumunije čvrsto ostaje pri svom stavu da poštuje teritorijalni integritet i suverenitet Srbije.
Predsednik Johanis je dodao da je Rumunija spremna da pomogne Srbiji na njenom evropskom putu.
Brnabićeva i Johanis su razgovarali o realizaciji projekata iz oblasti infrastrukture.
Tokom prvog dana Kongresa, Brnabićeva je imala sastanke i sa predsednikom Senata Rumunije i predsednikom Nacionalno-liberalne partije (PNL) Nikolaem Jonelom Ćukom, koji je jedan od domaćina ovogodišnjeg Kongresa, nemačkim poslanikom CDU Tilanom Kubanom i liderom VMRO-DPMNE Hristijanom Mickoskim.
Uoči Kongresa EPP, ona je imala i srdačan susret sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen.
Na Kongresu EPP učestvuje preko 2.000 delegata iz više od 40 zemalja, među kojima su predsednica EK Ursula fon der Lajen, predsednica Evropskog parlamenta Roberta Mecola, šefovi država i vlada, predstavnici evropskih narodnih partija, ali i članovi koji su deo političke porodice EPP.
Tokom prvog dana skupa, usvojen je i manifest EPP, a učesnici su imali prilike da razmene mišljenja o ključnim temama za budućnost Evrope, kao što su ekonomija, bezbednost, odbrana, međunarodna solidarnost.
Program Kongresa obuhvata i pripreme za predstojeće izbore za Evropski parlament, koji će biti organizovani od 6. do 9. juna ove godine.
Domaćini su, u partnerstvu sa Evropskom narodnom partijom, rumunska Nacionalno-liberalna partija, predsednik EPP Manferd Veber i Generalni sekretar EPP Tanasis Bakolas.
Završne govore na Kongresu održaće Ursula fon der Lajen, Roberta Mecola i Klaus Johanis.
EPP je trenutno najbrojnija politička grupacija u Evropskom parlamentu.
Bukurešt je takođe bio domaćin Kongresa u oktobru 2012. godine.
BONUS VIDEO: SPREMAN SAM ZA TROJKE U SKUPŠTINI: "Novosti" u parlamentu sa Željkom Rebračom
Preporučujemo
BRNABIĆ IZ RUMUNIJE: Rumunija stoji uz Srbiju po pitanju KiM i evropskih integracija
06. 03. 2024. u 19:50
VUČEVIĆ: Molio sam Anu za drugu funkciju, ali je ona izabrala težu
06. 03. 2024. u 19:06
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (29)