VUČIĆ O RASTU PRIVREDE: BDP je 2012. godine bio 33 milijarde, a 2027. biće 92,7 milijardi

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

20. 01. 2024. u 18:20

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić počeo je večeras u Palati ''Srbija'' predstavljanje programa "Skok u budućnost - Srbija EXPO 2027" za period od 2024. do 2027. kome prisustvuju i premijerka Ana Brnabić i ministri u Vladi Srbije.

ВУЧИЋ О РАСТУ ПРИВРЕДЕ: БДП је 2012. године био 33 милијарде, а 2027. биће 92,7 милијарди

FOTO TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ

On je rekao i da je 2012. godine BDP bio 33 milijarde, a na kraju 2027. godine, ako budemo uspešni, naš BDP biće 92,7 milijardi.

- Nadamo se i nešto povoljnijim geopolitičikim prilikama, i novim investicijama, i tada bismo mogli da dođemo do 100 milijardi. Sve što su naše generacije stvarale, i što je napravljeno kao neka vrsta nasleđa. Sve što su naše deke i bake, roditelji stvarali, mi ćemo za četiri godine biti u stanju da na godišnjem nivou stvorimo tri puta veću vrednost. To je nezabeleženo u istoriji Srbije - kazao je predsednik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (66)

CECA ME ZVALA DA ŽIVIM KOD NJE: Slađa Alegro završila na ulici, kuća stradala u poplavi