"DODATNU PRILIKU NE SMEJU I NEĆE DOBITI" Dabić: Koalicija Đilas - Jovanović je fatalna za našu zemlju
DRŽAVNI sekretar Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, Đorđe Dabić, prokomentarisao je koaliciju lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa i lidera Demokratske stranke Srbije, Miloša Jovanovića, označivši je kao fatalnu za našu zemlju.
Foto: SNS
- Kako se bliži 17. decembar tako opozicija izlazi sa sve bizarnijim izgovorima za poraz koji im predstoji. Jedan od onih koji se bore za cenzus svakako je i Miloš Jovanović, čovek koji se setio 20 dana pred izbore da mu ne odgovara izborni sistem po kome se glasa za listu umesto za čoveka po imenu i prezimenu.
U njegovom slučaju to je makar jednostavno - glas za Miloša Jovanovića isto je što i glas za Dragana Đilasa i Mariniku Tepić. Sve po imenu i prezimenu, kako on voli.
Čovek koji je spreman da sve svoje ideale baci pod noge i otrči u zagrljaj onima koji kažu da su Srbi genocidan narod i da je tzv. Kosovo nezavisna država poslednji je na kugli zemaljskoj koji treba da govori o moralu u politici. Pamti Srbija njihova zajednička nepočinstva - od puštanja na slobodu 1800 šiptarskih krvnika preko žmurenja na oba oka 2004. godine kada se dešavao pogrom našeg naroda sa Kosova i Metohije pa sve do nikakve zvanične reakcije Republike Srbije na proglašenje nezavisnosti pokrajine 2008. godine.
Dok narod pamti te godine po bolu i stradanju, Đilas ih se rado seća kao godine kada je po sopstvenom priznanju napravio "prve velike pare" a Jovanović kao njegov i tadašnji i sadašnji koalicioni partner po velikim apanažama koje je inkasirao kao savetnik ministra za Kosovo i Metohiju.
Toliko ga je dobro savetovao da je pravo čudo što i sam nije dobio zahvalnicu na naslovnici prištinske Gazete kao onomad Vuk Jeremić za nesebičan doprinos afirmaciji i učvršćivanju lažne države.
Od posledica koju je koalicija Đilas-Jovanović nanela državnim interesima i pregovaračkoj poziciji Republike Srbije se ni do danas nismo u potpunosti oporavili. Dodatnu priliku ne smeju i neće dobiti, bilo bi to fatalno po našu zemlju - naveo je Dabić.
Preporučujemo
ANTE PRKAČIN HVALI SRPSKOG PREDSEDNIKA: Vučić maestralno vodi spoljnu politiku Srbije
02. 07. 2026. u 20:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (0)