VUČIĆ: Na KiM veći natalitet nego u ostatku Srbije - U porodilištu u Pasjanu je rođeno sada već 1.045 dece
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izjavio je danas tokom razgovora sa članovima porodice Janković sa KiM, čiji je sin Lazar hiljadita beba rođena u bolnici u Pasjanu od otvaranja ove zdravstene ustanove 2015. godine, da je do sad u tom porodilištu rođeno 1.045 dece i istakao da je natalitet na KiM veći nego u ostalim delovima Srbije.
Foto Novosti
Vučić je zahvalio roditeljima tromesečnog Lazara i četvorogodišnje Une što su ih doveli danas u Predsedništvo i najavio da će na krštenju biti kum malom Lazaru. Predsednik je rekao da neće moći Lazara da krste na teritoriji KiM, pošto, kako je naveo, verovatno ne bi mogao da uđe na KiM, ali da to može da se obavi i u nekom mestu u blizini.
- Dogovorićemo se kada da ga krstimo, a patrijarha ćemo pitati da nam da nekog vladiku, a mogao bi i sam patrijarh da krsti Lazara ako bude želeo, pitaćemo ga - rekao je Vučić.
Pitao je roditelje da kažu kako može država da im pomogne.
- U porodilištu u Pasjanu je rođeno sada već 1.045 dece. Na KiM nam je viši natalitet nego u ostatku Srbije, hvala Bogu. I opet se na Kosovu Lazar rodio - rekao je Vučić.
Lazar je rođen 25. jula ove godine, a tada je njegova porodica izrazila želju da detetu ime da lično predsednik Srbije iz zahvalnosti za njegovo zalaganje za otvaranje porodilišta u Pasjanu, ali i za sveukupnu pomoć srpskom narodu na Kosovu.
Preporučujemo
VUČIĆ SA PORODICOM JANKOVIĆ SA KIM Predsednik o kumčetu Lazaru: Pitaću patrijarha da ga krsti (VIDEO)
25. 10. 2023. u 11:08 >> 11:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)