SRBI NA BARIKADAMA OBELEŽAVAJU KRSNU SLAVU: Osnovci se vraćaju u školske klupe

Biljana Ristivojević

19. 12. 2022. u 09:05

NOĆ na barikadama na severu Kosova i Metohije protekla je mirno, a Srbi koji su na barikadama u Rudaru danas će kod krsta obeležiti krsnu slavu, Svetog Nikolu.

СРБИ НА БАРИКАДАМА ОБЕЛЕЖАВАЈУ КРСНУ СЛАВУ: Основци се враћају у школске клупе

Foto: Novosti

Srbi kažu da ne odustaju od zahteva da na slobodu budu pušteni Miljan Adžić, Dejan Pantić i Slađan Trajković, kao i da se specijalne snage kosovske policije povuku sa severa KiM.

Na severu KiM prisutne su pojačane patrole Kfora, a barikade i administrativne prelaze povremeno nadleću helikopteri, izveštava RTS.

Prisustvo kosovske policije vidljivo je naročito u mešovitim sredinama i na prelazu između južnog i severnog dela Kosovske Mitrovice.

Ugostiteljski objekti na severu KiM ne rade.

Srbi na severu Kosova i Metohije deseti dan protestuju na barikadama zbog hapšenja sunarodnika i prisustva kosovske policije na severu pokrajine.

Osnovci se od danas vraćaju u školske klupe, dok će srednjoškolci nastaviti nastavu onlajn.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?