NOVA PROVOKACIJA PRIŠTINE: Lažna država učinila prvi korak ka pristupanju NATO-u
TZV. Kosovska vlada osnovala je danas Međuinstitucionalnu radnu grupu za integraciju lažne države Kosovo u NATO, prenose albanski mediji.
Foto: EPA/ Georgi Licovski
Premijer Aljbin Kurti istakao je da se tzv. Kosovo politički obavezalo da učini prvi korak ka pristupanju NATO-u.
Kurti je juče u intervjuu za AFP rekao da bi EU i NATO posle ruske intervencije u Ukrajini trebalo da olakšaju prijem kandidata i da je imperativ da Brisel preispita novi način proširenja Zapadnog Balkana zbog, kako je naveo, opasnosti koju za region, a posebno za tzv. Kosovo, "predstavljaju ruski predsednik Vladimir Putin i bliski odnosi Rusije sa Srbijom".
On je pozvao EU i NATO da ojačaju istočni blok na Zapadnom Balkanu, omogućavajući brže pridruživanje.
BONUS VIDEO: RUSI OBJAVILI MOĆAN SNIMAK - Pogledajte noćni let helikoptera Ka-52
Preporučujemo
"ZELENSKI JE KONAČNO SHVATIO..." Šešelj otkrio kada će biti završen rat u Ukrajini
08. 03. 2022. u 12:08
"U UKRAJINI SE ODLUČUJE I NAŠA SUDBINA" Profesor Miloš Ković o poreklu novog sukoba
09. 03. 2022. u 10:06
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (6)