VUČIĆ JASAN: Srbija je vojno neutralna i ne postoji to "nekad ili možda"! U NATO ne želimo! (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić upitan je u emisiji "Prva tema" da prokomentariše izjavu Đilasovog kandidata Zdravka Ponoša o NATO.
Foto: Printskerin TV Prva
- Ja ne mogu da odgovaram predsedničkim kandidatima jer nisam predsednički kandidat. Ako budem izabran odgovaraću im. Što se NATO tiče kod mene nema dileme - Srbija je vojno neutralna i ne postoji to "Nekad ili možda". Srbija želi da čuva svoju zemlju sama, da štiti svoje nebo, da čuva svoj narod. Srbija danas ima desetostruko snažniju vojsku nego u vreme pomenute gospode. I imaće još snažniju, da bi mogla uvek da sačuva svoju decu. Da nam se nikad više ne dogodi Milica Rakić ni da nam se nikada više ne dogodi napad onih koji su mnogo silniji jer bi znali da bi odgovor bio mnogo ozbiljniji. Naš izbor je put u samostalnost i da uvek budemo u stanju da sebe odbranimo. U NATO ne želimo!
Voditeljka je navela da je Ponoš o iskopavanju litijuma rekao da je pitanje litijuma tema za budućnost:
- Oni su protestvovali protiv toga. TO je sad borba između njih. To vam samo govori o licemerju. O neistinama kojima su se služili sve vreme o čemu sam pokušavao da govorim. Dođu tako neki trenuci u političkoj istoriji u kojojima je prosto nemoguće da na bilo koji način racionalnim argumentima odgovorite bilo kome.
Podsetimo, Ponoš je odgovarajući na pitanje novinara N1 da li je za članstvo Srbije u NATO, odnosno za članstvo u organizaciji koja je bombardovala našu zemlju i odnela hiljade života, bez dileme odgovorio:
- Nikad ne reci nikad - rekao je Ponoš za N1.
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)