BRUTALNO PROZVAO ZEMLJAKE: Istoričar Šarić - Da sam rođen u Srbiji, nikada ne bih išao u Hrvatsku na more!
GORAN Šarić ističe da je najgora situacija u Dalmaciji, a da je najbolja u Istri.
Foto: Printskrin
- Istra cela je dosta gostoljubiva prema Srbima. Tamo je čak bilo i bilborda na ćirilici. U Dalmaciji kod Zadra, tamo ima najviše klerofašističkih i šovinističkih ispada - rekao je Goran Šarić u emisiji "Posle ručka" na TV Hepi.
- Sećam se, ima već desetak godina, jedan moj prijatelj je bio konobar u Rijeci i rekao je da su mu najviše bakšiša ostavili turisti iz Srbije i onda su im razbili kola - rekao je Goran Šarić.
On kaže da nije dobro napraviti poređenje time što Srbi tvrde da je Dalmacija njihova sa eventualnim turskim tvrdnjama da je Šumadija njihova.
- Turci su došli u Šumadiju kao osvajači, a Srbi su autohtoni narod u Dalmaciji - rekao je Goran Šarić.
Šarić ističe da on, da se on rodio u Srbiji, ne bi išao u Hrvatsku na more.
(Alo)
Preporučujemo
HRVATSKI ISTORIČAR GORAN ŠARIĆ: Već 30 godina gura se narativ “Srbi su krivi za sve”
20. 06. 2021. u 14:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (4)