Krem advokature Srbije i Grčke u slučaju Zakintos
04. 09. 2017. u 15:50
Uključio se poznati atinski advokat krivičar Aleksios Kougias, pored još dva advokata iz Beograda i sa Zakintosa
Print Screen YouTube
Oni su danas ponovo posetili trojicu osumnjičenih Srba, koji su kao mlađi punoletnici smešteni u pritvrske jedinice zatvora u Avloni, prenela je Tanjugu beogradski branilac u ovom slučaju Zora Dobričanin Nikodinović.
| Ranković i žrtva i napadač |
Ona je napomenula da je zadovoljna stručnošću kolega i njihovom agilnošću u ovom slučaju kojem, kako je napomenula, pristupaju sa puno pažnje i razumevanja, kao i kolegijalnim poštovanjem koje joj ukazuju kao koleginici iz Srbije i čije mišljenje i ideje u potpunosti uvažavaju.
| ISPOVEST SRBA SA ZAKINTOSA: Znali smo da nismo krivi, ali smo se ipak bojali |
Dušan Ranković i Miloš Senić, takođe osumnjičeni u ovom slučaju nalaze se u drugim zatvorima u drčkoj.
Osumnjičenima je nakon incidenta određen pritvor do početka suđenja, koji po grčkim zakonima može da traje do 18 meseci.
Druga dvojica srpskih državljana, koja su takođe osumničena u ovom slučaju, puštena su da se brane sa slobode.
| Sahranjen američki turista koji je ubijen na Zakintosu; Rankoviću određen pritvor |
Istraga, koja je u toku, treba da utvrdi pojedinačni stepen krivice i umešanosti u ovo delo svakog osumnjičenog ponaosob, što znači da bi i kvalifikacija dela u odnosu na svakog od njih mogla da bude izmenjena do podizanja optužnice.
Kako je najavljeno, suđenje za ovo delo onima koji budu optuženi odvijaće se u grčkom gradu Partasu.