PREDSEDNIK NAJAVIO: Otvaranje pogona “Jumka” u Rudnoj Glavi oko Vidovdana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić primio je danas u selu Rudna Glava kod Majdanpeka prvu dozu vakcine „Sinofarm“ i najavio mogućnost otvaranja pogona vranjskog “Jumka”.
Foto: Printscreen/Pink
Posetu Rudnoj Glavi predsednik Srbije iskoristio je za razgovor sa meštanima, predstavnicima lokalne samouprave Borskog okruga i preduzetnicima iz Rudne Glave.
Oni su mu u neposrednom razgovoru rekli da su im najvažnija radna mesta, pa je Vučić tom prilikom izjavio da će pokušati da dovede nekog stranog investitora za gradnju fabrike u tom mestu, a da bi rešenje moglo da bude i da Jumko otvori pogon u Rudnoj Glavi i zaposli 80 do 100 žena, negde oko Vidovdana.
Preporučujemo
POGLEDAJTE TRENUTAK VAKCINACIJE: Predsednik istakao - Nisam ni osetio! (VIDEO)
06. 04. 2021. u 12:30
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (6)