HOĆE LI HERTA PASTI U ZONU ISPADANJA: Frajburg dolazi u Berlin
09. 10. 2022. u 10:18
GOSTI su u seriji od devet mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

FOTO: EPA
Herta je u dobroj seriji od četiri meča bez poraza u Bundesligi, ali danas od 17.30 će na "Olimpijskom stadionu" u devetom kolu nemačkog šampionata ugostiti ekipu Frajburga koja stiže u još boljoj formi u Berlin.
Berlinci su u seriji od četiri meča uspeli da ostanu neporaženi mada su ostvarili samo jednu pobedu u te četiri utakmice i tri remija. Ipak, ni to nije bilo dovoljno Herti da se nađe u boljoj situaciji na tabeli pošto je trenutno na 15. poziciji sa sedam osvojenih bodova, jedno mesto iznad zone ispadanja u koju bi pobedom mogao da je gurne upravo Frajburg.
Herta ima samo jednu pobedu u prethodnih osam kola uz četiri remija i tri poraza, a zanimljivo je da su Berlinci među najboljim odbranama u ligi pošto su primili 10 golova u osam kola, a od njih su bolji u tom segmentu samo Bajern Minhen, gradski rival Union i današnji protivnik Frajburg. Međutim, problem ekipe trenera Sandra Švarca je efikasnost pošto su u osam kola postigli svega osam golova i u toj kategoriji su uz Bohum najgori tim u Bundesligi.
Frajburg nastavlja sa veoma dobrim igrama ove sezone, a uspešni su i u evropskom takmičenju i u seriji su od devet mečeva bez poraza u svim takmičenjima. Trenutno je Frajburg na drugom mestu u Bundesligi iza Uniona koji takođe ima 17 osvojenih bodova, ali i bolju gol razliku. Tim trenera Kristijana Štrejha ima samo jedan poraz od početka sezone uz pet trijumfa i jednu nerešenu utakmicu, a u prethodnom kolu su savladali Majnc posle dva uzastopna remija.
U Ligi Evrope Frajburg ima savršen učinak. Štrejhov tim je u četvrtak u trećem kolu savladao francuski Nant i na prvom je mestu u grupi sa maksimalnih devet bodova i nalazi se na korak od toga da obezbedi evropsko proleće. Frajburgova odbrana je od starta sezone na visini zadatka pošto je u Bundesligi kapitulirala samo šest puta u osam kola, dok su u Ligi Evrope rivali samo jednom uspeli da nadmudre odbranu Štrejhovog tima.
Herta na ovom meču neće imati u timu Filipa Uremovića koji je morao da napusti igru zbog povrede protiv Hofenhajma, ali je to i jedino odsustvo u Švarcovom timu. Slična je situacija i kod Frajburga pošto će meč preskočiti samo Mihael Gregorič.
Skor u poslednjih 10 međusobnih mečeva je na strani Frajburga koji je pet puta pobedio, dok je Herta slavila u dva navrata, a tri meča su završena nerešeno.
Preporučujemo

SA KIPRA U LIVERPUL: Junajted na "Gudisonu" posle teškog meča u Ligi Evrope
09. 10. 2022. u 10:07

SRBIN NE PLANIRA DA SE ZAUSTAVI! Novak Đoković u borbi za novi trofej!
09. 10. 2022. u 10:44 >> 10:44

KAKO ĆE FULAM BEZ MITROVIĆA? Trener "kolibara" opleo po Srbiji pred gradski derbi!
09. 10. 2022. u 11:31 >> 11:31

PLANETARNI HIT! Novak Đoković dobio (novu) pesmu, i to iz Bugarske (VIDEO)
NAKON godinu dana Novak Đoković se vratio u Australiju, a ponovo mu je podršku pružio bend iz komšiluka - duet "Drašo".
01. 02. 2023. u 08:54 >> 09:06

ISTINA O ĐOKOVIĆEVOJ POVREDI Direktor Australijan opena progovorio na temu koja je zanimala ceo svet
NOVAK Đoković je osvojio 10. Australijan open, a mnogo polemika vodilo se o ozbiljnosti povrede sa kojom je igrao. O tome je govorio i direktor turnira Kreg Tajli.
01. 02. 2023. u 10:20 >> 10:21

NADAL I NOVAK (NI)SU IZJEDNAČENI PO GREND SLEM TITULAMA? Ovaj čovek je jednom porukom uneo pometnju kod Rafinih navijača
Novak Đoković je osvojio Australijan open 2023, a to je izazvalo veliku raspravu između onih koji za njega navijaju, i onih ljubitelja tenisa u čijim srcima je jedino Rafael Nadal.
31. 01. 2023. u 20:55
Komentari (0)