UREĐENJE OBALE U SMEDEREVU: Čišćenjem obale obeležen „Dan Dunava“ (FOTO)
Povodom Međunarodnog dana Dunava, 29. juna, u saradnji sa gradom Smederevom, JKP „Zelenilo i groblja“ organizovalo je ekološku akciju čišćenja obale i uklanjanja drvenog i plutajućeg otpada iz rečnog korita.
Foto: N. Živanović
Ovaj ekološki događaj ima za cilj da podseti građane na značaj očuvanja prirodnih resursa i brigu o životnoj sredini.
U akciju su se simbolično uključili i mališani iz PU „Naša radost“ Smederevo, Maskirani u pirate, sirene i ostale simbolične likove vezane za reku i vodu, deca su, zajedno sa vaspitačima, prošetala duž dunavskog keja. Uz druženje, crtanje i bojenje na temu Dunava, razgovaralo se o značaju reke, njenoj flori i fauni, i načinima na koje može doprineti njenoj zaštiti.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Tri dana do zatvaranja prijava za Trail Race Kopaonik i Tri strane Kopaonika
13. 07. 2026. u 16:17
VRŠAC NA LESKOVAČKOM KARNEVALU: Razmenjivali osmehe, prijateljstva i iskustva (FOTO)
13. 07. 2026. u 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN MOŽE DA BUDE ZADOVOLjAN Ruska vojska raportirala: Potpuno kontrolišemo nebo iznad Konstantinovke
RUSKE jedinice su uspostavile potpunu kontrolu nad vazdušnim prostorom u Konstantinovki u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je komandir čete 2. bataljona 1465. motostreljačkog puka Južne grupe snaga, pozivnog znaka "Grek".
13. 07. 2026. u 16:33
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)