ODATA POŠTA RODOLJUBIMA: U Kraljevu prigodno obeležen Dan pobede nad fašizmom
Polaganjem venaca na spomenik „Otpora i pobede“ u parku kod železničke stanice i odavanjem pošte poginulim rodoljubima u Drugom svetskom ratu, i u Kraljevu je na prigodan način obeležen 9. maj – Dan pobede nad fašizmom.
G.Šljivić
Ovom prilikom, vence na spomenik položili su predstavnici kraljevačke lokalne samouprave, Raškog upravnog okruga, MUP, Druge brigade kopnene vojske i 98. vazduhoplovne brigade Vojske Srbije, kao i i delegacije javnih ustanova i ovdašnjih boračkih udruženja.
G.Šljivić
Nemački fašisti su, podsećamo, oktobra 1941. u gradu na Ibru iz osvete i pod zločinačkim geslom „sto za jednog“ streljali više od dve hialjde nevinih civila, dok je prilikom borbi za oslobođenje 1944., u žestokim okršajima sa krvoločnom divizijom „Princ Eugen“, poginulo 67 naših i više od 300 boraca sovjetske Crvene armije.
G.Šljivić
- Naša je obaveza da se, bar na ovaj datum, na Dan pobede nad fašizmom, sa posebnim pijetetm setimo svih nevinih žrtava Drugog svetskog rata i onih koji su svoje živote hrabro položili u borbama za oslobođenje – poručio je dr Milan Matijević iz Društva za negovanje tradicije narodnooslobodilačkih ratova „Jovo Kursula“.
Preporučujemo
ŠLjIVA ULAZI U FAZU CVETANjA: Evo koji rizik donosi najavljena obilna kiša
26. 03. 2026. u 15:04
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)