SVETOSAVSKA AKADEMIJA I DODELA PRIZNANJA: Završene 36. Smederevske svetosavske svečanosti (FOTO)
U Smederevu je večeras održana Svetosavska akademija, koja je centralna manifestacija 36. Smederevskih svetosavskih svečanosti.
Foto: N. Živanović
Na svečnosti u Centru za kulturu, Svetosavska povelja za izuzetne rezultate u radu u 2024. godini uručena je Predškolskoj ustanovi „ Naša radost“. Takođe, dodeljena su i priznanja za stvaralaštvo mladih.
Svetosavsku nagradu za 2024. godinu za izuzetne rezultate iz matematike dobio je Ognjen Rakić, student prve godine Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Za izuzetne rezultate iz oblasti srpskog jezika i jezičke kulture, nagrađena je Milica Simić, učenica drugog razreda Medicinsko-farmaceutrske škole „Sveta Petka“ u Smederevu. Treću svetosovsku nagradu dobila je Ana Gligorić, učenica sedmog razreda Matematičke gimnazije u Beogradu.
Nagrađenima je čestitala gradonačelnica Smedereva Jasmina Vojinović, navodeći da svojim znanjem, radom, zalaganjem i uspesima zaslužuju da budu primer svima.
-Okupljamo se po 36. put u duhu svetosavlja slaveći svetitelja koji nam je ostavio puktokaz ka veri, nadi, ljubavi i miru. Sveti Sava nac uči da se veličina ne ogleda u moći, već u smirenosti, ljubavi i praštanju. Upravo su nam te vrednosti potrebne danas vremenima iskušenja, kada nam je poverenje, razumevanje i uvažavanje potrebnije nego ikad, rekla je gradonačelnica u svojoj besedi.
Domaćin ovogodišnjih Smederevskih svetosavskih svečanosti bila je OŠ „Heroj Sveta Mladenović“ u Saraorcima.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)