NAJVEĆI DOPRINOS: Grad Sombor prednjači u podršci zapošljavanju
Povodom 102 godine od osnivanja i rada Nacionalne službe za zapošljavanje, Grad Sombor koji je dobio zahvalnicu za jednu od lokalnih samouprava koje su dale najveći doprinos zapošljavanju.
foto: Grad Sombor
-Zahvaljujem Nacionalnoj službi na tome što je prepoznala naš rad i trud u pogledu mera aktivne politike zapošljavanja. Grad Sombor je donošenjem lokalnog akcionog plana zapošljavanja za 2023. godinu davao subvencije poslodavcima za zapošljavanje nezaposlenih lica iz kategorije teže zapošljivih na novootvorenim radnim mestima, kao i subvencije za samozapošljavanje nezaposlenih lica radi osnivanja radnje, zadruge ili drugog oblika preduzetništva. Nastavićemo da sarađujemo sa Službom kako bi obezbedili posao svima koji žele da rade i da imaju sopstvena primanja - rekla je zamenica gradonačelnika Ljiljana Tica.
Od svog osnivanja 1921. godine do danas, Nacionalna služba za zapošljavanje se transformisala u jaku, sigurnu i stabilnu instituciju sa jasno definisanim ciljevima i kvalitetom usluga. Grad Sombor kao izuzetan partner, radi na tome da obezbedi što bolje uslove za zapošljavanje svih kategorija stanovništva kako bi se smanjio broj nezaposlenih i kako bi se doprinelo boljem životnom standardu građana.
Preporučujemo
TOMAŠEVIĆ I GAJIĆ U KOSJERIĆU: Rad na unapređenju sportske infrastrukture
01. 07. 2026. u 23:54
ROMANTIČNI "VINOFEST" U GRADSKOM PARKU: Jubilarna 20. manifestacija u Vršcu 3. i 4. jula
01. 07. 2026. u 16:36
ZBOG RADOVA U UKC KRAGUJEVAC: Izmenjene lokacije ambulantnih pregleda
01. 07. 2026. u 16:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)