NACIONALNA NEDELJA DOJENJA: Besplatna dvodnevna edukacija u Leskovcu
Povodom Nacionalne nedelje dojenja Udruženje „Dve babice“ organizuje besplatnu dvodnevnu edukaciju koja će biti održana tokom predstojećeg vikenda u leskovačkom Narodnom pozorištu.
foto: I.Mitić
Edukacija je namenjena svim zainteresovanim roditeljima u okviru panela pod nazivom „Mamin svet“ koji će biti održani 7. i 8. oktobra, sa početkom u 16 časova.
U ovom udruženju ističu da je, proteklih nekoliko decenija, popularizacija dohrane dorinela da dojenje postane bauk, a da su se pogrešni saveti o dojelju ukorenili u našem društvu i doprineli da je procenat dojenja dece u Srbiji veoma mali.
Zbog toga će prvi dan planiranih panela biti posvećen stručnim i korisnim informacijama o dojenju, dok je tema drugog panela namenjen savetima o pravilnoj nezi bebine kože i nezi beba koja treba da im omogući pravilan rast i razvoj. Kako je saopšteno, na kraju manifestacije biće organizovano i takmičenje za najmlađe - „Puzijada“.
Preporučujemo
TENDER ZA PILON NA TRGU U LESKOVCU: Još jedan pokušaj da se pronađe izvođač radova
05. 10. 2023. u 16:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)