U KUĆE ULAZE UZ POMOĆ MERDEVINA: U lozničkom kraju kuće i dalje poplavljene, najgore u Runjanima
U lozničkom kraju, mada je kiša stala, suituacijja je, što se velikih voda tiče, još alartmantna.
foto v mitrić
U većini od 200 poplavljenih kuća, voda se slabo povlači .Ostala je i u kućama, a dvorišta su kao velike bare. Na sve strane blato, koliko se voda po njima raširila. Ima onih onih koji pokušavaju pumpama da se oslobode od vode, jer je u utorak u Jadru palo 70 litara kiše po metru kvadratnom.
U Runjanima, na putu od pruge do magistralnog druma Šabac-Loznica, stanje je zabrinjavajuće. Većina domova je pod vodom, a neki ljudi u kuće su i juče, na spratove ulazili jedino uz pomoć merdevina.
- Morali skmo da prekopamo put, a da to nismo učinili bila bi potpuna katstroga - pričaju nam ojađeni Runjanci. - Mnoge njive su pune vode. Neke od njih više liče na Jadar, pa čak i na Drinu i to kad nabujaju.
Preporučujemo
NEMA OPASNOSTI OD POPLAVA: Leskovčani o rizicima, preventivnim i operativnim merama
01. 06. 2023. u 18:19
HRVATSKA UVODI NOVI NAČIN UZBUNjIVANjA: SMS porukom protiv poplava i potresa
01. 06. 2023. u 21:09
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)