PREVENTIVOM PROTIV TRGOVINE LJUDIMA: Akcija paraćinskog Crvenog krsta na ulici i u školama
INICIJATIVI obeležavanja Evropskog dana borbe protiv trgovine ljudima pridružio se i Crveni krst u Paraćinu razgovorom sa građanima i podelom flajera na ovu temu u glavnoj ulici.
Foto: A.P.Đ.
Kako objašnjava Miroslav Mitrović iz ove organizacije, trgovina ljudima je vrlo profitabilni oblik modernog ropstva koji podrazumeva povredu osnovnih ljudskih prava radi sticanja materijalne koristi.
- Uz trgovinu oružjem i drogom, trgovina ljudima spada u tri najprofitabilnije kriminalne aktivnosti. Praćena je radnom i seksualnom eksploatacijom, nasiljem, torturom, ali i primoravanjem na prinudno prosjačenje – navodi Mitrović.
Kako je prevencija najvažnija u suzbijanju trgovine ljudima, iz Crvenog krsta najavljuju da će za učenike osnovnih i srednjih škola u paraćinskoj opštini organizovati serijal predavanja na tu temu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VOZIO GRAĐU I MIGRANTE: Sprečeno krijumčarenje 30 državljana Republike Turske
04. 10. 2022. u 12:38
Tri dana do zatvaranja prijava za Trail Race Kopaonik i Tri strane Kopaonika
13. 07. 2026. u 16:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)