KAZNE DO 30.000 DINARA: Biće pojačana kontrola nepropisnog parkiranja u Kraljevu

ZBOG sve većeg broja pritužbi građana na učestalo nepropisno parkiranje automobila na javnim i javnim zelenim površinama, Odeljenje komunalne milicije u Kraljevu je najavilo pojačanu kontrolu i rigorozne kazne za ovu vrstu prekršaja.

КАЗНЕ ДО 30.000 ДИНАРА: Биће појачана контрола непрописног паркирања у Краљеву

Foto G. Šljivić

Iz ovdašnje Komunalne milicije podsećaju da je Odlukom o komunalnom uređenju grada zabranjeno kretanje, zaustavljanje i parkiranje svih vrsta vozila na javnoj zelenoj površini, zelenoj površini oko objekata javne namene i zelenoj površini u javnom korišćenju, te da se predviđene kazne kreću u rasponu od 5.000 do 30.000 dinara.

- Učestalo je parkiranje vozila na zelenim površinama pešačke zone i gradskog keja, kao i na prostoru sportskog centra "Ibar", obavljaćemo pojačane kontrole - navodi se u zvaničnom saopštenju Odeljenje komunalne milicije.

S obzirom na to da je i ranije bilo sličnih kampanja, Kraljevčani nisu optimisti...

- Od kada je uvedena naplata parkiranja, ne postoji nijedna javna ili zelena površina u gradu koju nisu uzurpirali nesavesni vozači. Pa, ako dođu na plažu, bukvalno moraju da parkiraju automobil kraj same reke. I šetalištem voze kao da su na trkama, ali svi okreću glavu i poručuju da nisu nadležni - kaže Kraljevčanin Vladimir Igrutinović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (2)

GURNUO ME JE I OTERAO KUĆI Goca Lazarević doživela stravično poniženje na veselju, na nju nasrnuo muškarac - Trčala sam i plakala