FESTIVAL "DOBRO DOŠLI NA NASELJE": U organizaciji Novog kulturnog naselja u Novom Sadu tokom decembra

FESTIVAL "Dobro došli na Naselje" za svoje osmo izdanje doneće mnoštvo novina, počevši od samog formata i trajanja.

ФЕСТИВАЛ ДОБРО ДОШЛИ НА НАСЕЉЕ: У организацији Новог културног насеља у Новом Саду током децембра

Novo kulturno naselje

Tokom decembra u organizaciji Novog kulturnog naselja (NKN) Novosađani će na nekoliko lokacija između ulica Braće Dronjak 15 i Bate Brkića 24, sa dvorišne strane, imati priliku da pogledaju nekoliko izložbi, umetničkih instalacija, performansa, ali i da prisustvuju promocijama knjiga i drugim sadržajima. Ulaz na sve programe je besplatan.

Ovogodišnje izdanje festivala, kako ističu organizatori, biće prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji, gde će se javni prostori, kao štu su park „Među brezama“ i novootvorena „Galerija“ aktivirati kroz različite umetničke i edukativne sadržaje. Njih će kreirati umetnici iz Novog Sada i okoline, izmešteni iz ateljea u zajednički, svakodnevni prostor zajednice Novog naselja, što je od prvog izdanja festivala 2014. godine i njegov primarni cilj i smisao.

Festivalom „Dobro došli na Naselje“ se kreiraju nova mesta, aktiviraju građani i javni prostor, gde kulturno-umetnički programi izlaze iz institucija, dolaze građanima „pod prizor“ i osnivaju disperzivni Kulturni centar. Njegov značaj ogleda se u podsticaju kvalitetnijeg društvenog i kulturnog života, prvenstveno građana Novog naselja, a onda i celog grada kroz decentralizaciju kulturnih aktivnosti.

Ovogodišnje izdanje festivala podržala je Gradska uprava za kulturu grada Novog Sada, Omladinski savez udruženja Novi Sad omladinska prestonica Evrope – OPENS, Stambena zajednica Braće Dronjak 15, kao i brojni dugogodišnji prijatelji festivala.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ZAPAD OVO NIJE OČEKIVAO: Evo šta je uradio portparol Vladimira Putina, Dmitrij Peskov (VIDEO)