KAKAV PREOKRET: Olga Danilović u polufinalu, igra za plasman karijere
Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u Ruanu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Japanku Mojuku Učidžimu rezultatom 7:6 (11:9), 4:6, 6:1.
Foto: EPA-EFE/ROLEX DELA PENA
Meč je trajao dva sata i 32 minuta. Danilović je 39. teniserka sveta, dok je Učidžima 60. na WTA listi.
Obe teniserke su napravile po brejk u prvom setu, a Danilović je potom u taj-brejku bila bolja rezultatom 11:9.
Danilović je vodila 4:2 u drugom setu, ali je Učidžima posle preokreta osvojila set.
Srpska teniserka je u trećem setu napravila dva brejka i tako došla do pobede i plasmana u polufinale.
Danilović će u polufinalu igrati protiv pobednice meča između Suzan Lamens i Tijantsoe Rakotomange.
VTA turnir u Ruanu igra se za nagradni fond od 239.212 evra.
Olga može potencijalnom titulom u Ruanu da dođe u Top 30 i najboljeg plasmana u karijeri.
BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)