SEČA SRBA U MELBURNU: Đoković saznao potencijalnog rivala u trećem kolu Australijan opena

Марко Паунић
Marko Paunić

19. 01. 2023. u 09:22

Bugarski teniser Grigor Dimitrov ubedljivo je pobedio Lasla Đerea sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:0) u meču drugog kola Australijan opena.

СЕЧА СРБА У МЕЛБУРНУ: Ђоковић сазнао потенцијалног ривала у трећем колу Аустралијан опена

Epa / JAMES ROSS

Dimitrov je odigrao sjajan meč, čime je pokazao da se nalazi u vrlo dobroj formi u Melburnu, pošto je i u prvom kolu savladao Aslana Karaceva sa 3:0, međutim, mora se priznati da je Laslo Đere odigrao jako loš meč.

Srpski teniser je u Melburn stigao u dobrom ritmu, pošto je na pripremnom turniru u Oklendu savladao Kaspera Ruda, a i u prvom kolu se dobro pokazao protiv Belgijanca Bergsa. Ipak, danas je sve krenulo loše već u prvom setu.

Bugarin je stigao do brejka na samom startu meča, a taj jedan gem prednosti mu je bio sasvim dovoljan da osvoji prvi set. U istom ritmu je Dimitrov nastavio i u drugom delu igre, kada je odmah stigao do brejka, zatim do još jednog, pa je sa ubedljivih 6:2 osvojio drugi set.

Srpski teniser se u trećem setu potpuno raspao, uspeo je da osvoji tek nekoliko poena za čitav set, pa je Dimitrov sa nulom stigao do pobede, koja mu je obezbedila plasman u treće kolo turnira u Melburnu.

U narednom kolu, Grigor Dimitrov će se sastati sa pobednikom duela između Novaka Đokovića i Enza Kuoka, koji će se danas odigrati na stadionu "Rod Lejver".

BONUS VIDEO: Aleks Koreča za Novosti o "velikoj trojci": Ono što su uradili ravno je čudu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSI RAZNELI BRITANCE: Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio bez rukavica

RUSI "RAZNELI" BRITANCE: Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio "bez rukavica"

Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... Rusi se polako vraćaju i - prvi put su za rivala imali i svoje velike protivnike na međunarodnoj sceni - a Velika Britanija se u tom sportskom okršaju nije dobro provela.

08. 04. 2026. u 16:26

Komentari (0)

RUSI RAZNELI BRITANCE: Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio bez rukavica