RUBLJOV ISPISAO ISTORIJU: Ruski teniser osvojio duplu krunu u Marselju

20. 02. 2022. u 18:58

RUSKI teniser Andrej Rubljov osvojio je "duplu krunu" na ATP turniru u Marselju.

РУБЉОВ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Руски тенисер освојио дуплу круну у Марсељу

Sedmi teniser sveta savladao je u finalu singla Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima sa 7:5, 7:6 za jedan sat i 57 minuta igre.

Samo nekoliko sati kasnije rus je u finalu dubla u paru sa Ukrajincem Denisom Molčanovim savladao Bena Meklahlana i Južnoafrikanca Rejvena Klasena i Bena Maklahlana iz Japana.

Rubljov je tako postao tek treći igrač u istoriji turnira koji je objedinio titule u singlu i dublu. Prethodno su to uspeli Šveđanin Tomas Enkvist 1997. i Francuz Mikael Ljorda 2010. godine.

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44