ĐERE NA NEVEROVATAN NAČIN U ČETVRTFINALU: Francuz divljao, urlao na sudiju, pa diskvalifikovan

Tanjug

05. 01. 2022. u 08:44

SRPSKI` teniser Laslo Đere plasirao se danas u četvrtfinale turnira u Adelejdu, pošto je Francuz Koranten Mute diskavlifikovan po završetku drugog seta.

ЂЕРЕ НА НЕВЕРОВАТАН НАЧИН У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Француз дивљао, урлао на судију, па дисквалификован

Mute je prvi set dobio sa 6:4, a Đere je izjednačio nakon što je drugi set dobio sa 7:5.

Meč je trajao sat i 50 minuta.

Situacija je izgledala jako loše za Srbina sredinom drugog seta, pošto je na semaforu pisalo 1:0 za Mutea uz brejk prednosti u drugom setu, ali se onda Laslo probudio, uspeo da vrati brejk i odvede meč u treći, odlučujući set.

Ipak, u završnom delu meča Francuz je počeo da divlja, da viče na sudiju i odlučeno je da bude diskvalifikovan, pa je Đere zakazao duel u četvrtfinalu protiv Marina Čilića.