MEDVEDEV PRETI NOVAKU: "Top sam igrač, ovo je moja godina"
DANIL Medvedev u drugu nedelju Vimbldona ulazi pun samopouzdanja.
Foto: AP
Rus je protiv Marina Čilića gubio sa 2:0 u setovima, a na kraju je uspeo da preokrene.
- "Biću iskren, od US opena 2019. godine sebe smatram jednim od top igrača. Tada sam bio u najboljih 10, osvojio sam turnir serije Masters 1000 i napredujem. Mislim da ovo može da bude moja godina. Mogu da osvojim grend slem, poručio je Medvedev koji bio osvajanjem Vimbldona preuzeo prvo mesto od Novaka Đokovića.
Danil u dva slučaja može da izbije na vrh ATP liste, potrebno mu je da podigne pehar u Londonu, ili da dođe do finala, a da najbolji teniser planete ispadne ranije.
Iako je krem teniskog sveta Medvedev se ipak muči protiv Novaka i Rafaela Nadala.
- Do sada sam dva puta igrao finale, ali je jako teško protiv Novaka i Rafe. Ako ne bude ova, onda ću gledati da to bude sledeća. Možda ne uspem nikad, ali ću stalno da pokušavam", rekao je uporni Danil.
Nakon maratona, pobednički duh kod Medvedeva se još više probudio.
- Siguran sam da mi je ova pobeda dala samopouzdanje za nastavak turnira. Sto odsto. To je najteža stvar u tenisu – pobediti nekoga 3:2 kada ste u zaostatku od dva seta. Dvaput mi se na Vimbldonu već dešavalo da stignem 0:2, ali u petom setu se slomim. Teška je situacija bila danas, posle dva seta sam bio lošiji rival i morao sam da smislim šta ću raditi, objasnio je Medvedev.
Njegov naredni protivnik u osmini finala biće Ubert Hurkač.
Preporučujemo
ZBOG ČEGA JE PUBLIKA PROTIV NOVAKA NA VIMBLDONU? Kudla dao zanimljiv odgovor
03. 07. 2021. u 10:29
NOVAK ĐOKOVIĆ: Voleo bih da oborim rekord Rodžera Federera na Vimbldonu
01. 07. 2021. u 10:00
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (4)